de de de


Novinky:
Home » Auto » Zvyšte bezpečí pomocí vratných sloupků

Zvyšte bezpečí pomocí vratných sloupků

Současná doba stále více dbá na bezpečnost a dlouhou životnost všemožných prvků. Výsledkem tohoto snažení jsou bezpečnostní vratné sloupky či patky.

Zvyšte bezpečí pomocí vratných sloupků

Manipulace s vozidly či stavebními stroji je ve stísněných podmínkách vždy riziková. Pro zamezení jakýchkoliv poškození, a to nejenom stroje, ale také jeho okolí, se používají různé typy sloupků a ochranných bariér. Bezpečnostní sloupky jsou skvělým vybavením na parkoviště, ale také do skladů, výrobních hal a dalších prostor, kde se pohybuje technika. Jak to vlastně celé funguje?

Bezpečí na prvním místě

Existují ochranné parkovací patky, které však k mají zpravidla jednu nevýhodu – ochrání stroj, ale neochrání sebe. To znamená, že takový prvek sice zajistí, že stroj nezanechá škody na majetku, ale ochranná patka je zpravidla zničena. Může být ohnuta, zlomená nebo cokoliv jiného, avšak výsledek je stejný, neboť je třeba ji vyměnit za novou. Tento problém však řeší vratné prvky, čehož je příkladem vratný parkovací sloupek. Ten se totiž po nárazu neohne ani nezlomí, ale pružný mechanismus zajistí, že obsluha nebo řidič o nárazu bude vědět, ale samotnému stroji nebo sloupku se nic nestane.

KICKBACK No

Proč byste měli mít zájem o pružné prvky namísto pevných?

  • Šetříte nejenom přírodu, ale také peníze
  • Při nárazu nedojde k poškození, ale pouhému odpružení, což znamená naprosto žádné škody
  • Na první pohled nejsou tyto bezpečnostní prvky odlišné od těch běžných

Řešení je založeno na poptávce od zákazníka. Mezi jednotlivými prvky jsou velké rozdíly. Náraz malého vysokozdvižného vozíku je totiž odlišný oproti nárazu automobilu nebo velkého pracovního stroje. Z tohoto důvodu je třeba přistupovat ke každé realizaci zcela individuálně. Platí přitom, že není žádný problém navrhnout bezpečnostní sloupky na míru parkovišti automobilů, skladů s velkým provozem vysokozdvižných vozíků, nebo třeba průmyslovým halám s velkými manipulačními stroji. To vše přitom s respektováním bezpečnostních norem a předpisů, které začínají u černožlutého proužkování.

Sdílejte článek

Vložit komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*