de de de


Novinky:

Cestovní pojištění v žádném případě nepodceňujte

Chystáte se do zahraničí, ať již na dovolenou, nebo na pracovní cestu? Nezapomeňte si sjednat cestovní pojištění. 

I při cenách cestovního pojištění v řádech několika korun na den znám spoustu lidí, kteří se na cesty do zahraničí vydávají nepojištění. Říkají, že se jim nikdy nic nestalo. K tomu mohu jen dodat, že nad nimi drží ochrannou ruku anděl strážný. Já mezi tyto odvážlivce nikdy nepatřila. A nikdy patřit nebudu. Cestovní pojištění uzavírám už jen pro klid v duši.

Ošetření za milion

Víte, že cena lékařského ošetření v zahraničí se může vyšplhat i k milionu korun? A to rozhodně nemáme na mysli vážnější zákroky, jako například operace různého druhu. Takový lékařský zákrok vás může naprosto zruinovat.

Evropský průkaz zdravotního pojištění? Jen v některých případech

V členských zemích Evropské unie si v některých případech vystačíte s tzv. Evropským průkazem zdravotního pojištění, na který má nárok naprosto každý pojištěnec české zdravotní pojišťovny. Upozorňujeme ovšem na slovní spojení v některých případech.

Nutná a neodkladná zdravotní péče

Držitel tohoto průkazu má totiž nárok jen na poskytnutí nutné a neodkladné zdravotní péče ve státních zařízeních, tedy na pohotovosti a v nemocnicích. Záleží pak na právním výkladu pojmu nutná a neodkladná zdravotní péče, jejímž prvotním úkolem je záchrana života. Pokud o život nepůjde, ošetření s největší pravděpodobností půjde na vaše náklady.

Za zubaře budete muset zaplatit

Tento průkaz mimo to, že je neplatný mezi země EU včetně Chorvatska a samozřejmě Egypta, Tuniska a dalších oblíbených turistických destinací, tak například nepokrývá stomatologické ošetření stejně jako ošetření v ordinacích soukromých lékařů. A ti v turistických letoviscích přeci jen převažují. Sečteno podtrženo i držitelé Evropského průkazu zdravotního pojištění by měli uzavřít regulérní cestovní pojištění.

Jak vybrat cestovní pojistku?

Cestovní pojištění najdete v nabídce většiny pojišťoven. Některé banky jej také poskytují jako bonus ke svým produktům. Ani na tuto pojistku se ovšem nespoléhejte. Většinou totiž mívá nízké limity plnění, jež jsou při výběru cestovního pojištění jedním z klíčových parametrů.

Pozor na limity plnění!

Obecně by se dalo říci, že v Evropské unii si právě v kombinaci s výše zmíněným Evropským průkazem zdravotního pojištění vystačíte s limitem 1 500 000. Mimo země Evropské unie by v hledáčku vašeho zájmu měl být limit minimálně dvojnásobný. Úplně nejlepší cestovní pojistka je s krytím bez limitu.

Potřebujete se připojistit?

Zároveň si předem rozmyslete, jestli u vás není na místě nějaké připojištění. Velmi populární je například pojištění storna zájezdu, které vám uhradí náklady spojené se zrušením zájezdu, tzv. storno poplatky, které u většiny cestovních kanceláří obzvláště těsně před odjezdem či odletem dosahují až sto procent ceny zájezdu. A víte, jak to bývá. Stačí, aby vaše dítko chytilo neštovice, a máte po dovolené.

Pojištění klidný rodič

Na děti a jejich rodiče myslí i připojištění klidný rodič, jejž má ve svém portfoliu například pojišťovna AXA ASSISTENCE s.r.o. Pokud vaše dítě onemocní a bude hospitalizované v nemocnici, vy budete moci být s ním, což jednoznačně bude přínosné jak pro vaše dítě, tak pro vás.

Připojištění rizikových sportů a proti terorismu

Aktivním sportovcům, kteří si od pohybových aktivit nehodlají odpočinout ani na dovolené, pak doporučujeme uzavřít pojištění rizikových nebo chcete-li adrenalinových sportů. Zraníte-li se nepojištěni například při bungee jumpingu, opět ošetření půjde na vaše náklady. Stejně jako ošetření po teroristickém útoku, které opět nebývá součástí klasických pojistek a pojišťovny jej nabízejí v rámci připojištění.

Jakou zvolit cestovní pojišťovnu

A dostáváme s k volbě samotné pojišťovny. V tomto ohledu se vyplácí spoléhat na pojišťovnu s dobrým renomé a delší působností na trhu. Na jistotu zcela jistě vsadíte, zvolíte-li již zmíněnou pojišťovnu AXA ASSISTENCE s.r.o. Její pojištění je totiž vyladěné do posledních detailů. A jako takové myslí doslova na všechno. Součástí pojistky tak je bezlimitní krytí, nonstop asistenční služba hovořící několika světovými jazyky, dostupná 24 hodin denně a 7 dní v týdnu. A pojistku si bez problémů sjednáte v pohodlí domova na internetu. Ještě váháte?

Ohodnoťte článek
Sdílejte článek

Vložit komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*