de de de


Novinky:

Kam doma umístit gramofon pro maximální kvalitu zvuku

Gramofony jsou stále velice oblíbenými přístroji pro přehrávání zvuku, zejména díky jejich schopnosti zprostředkovat naprosto dokonalý zážitek z hudby, který ocení zejména nároční audiofilové. Jelikož jsou gramofony analogové, mají na rozdíl od digitálních médií určitá specifika, která byste měli před jejich nákupem znát.

Jakmile si totiž zakoupíte gramofon, je důležité, abyste jej umístili na správné místo. Zní to sice jednoduše, ale je za tím mnohem více, než jen uvolnit místo na polici.

Gramofony vytvářejí zvuk pomocí vibrací jehly v drážce gramodesky, což ovšem znamená, že jakékoli vnější vibrace, které se dostanou na přenosku, dokážou výsledný zvuk zkreslit. Výsledkem je hučení, a pokud jsou vibrace velké, mohou dokonce způsobit přeskočení jehly.

Gramofon Dual DT USB

Abyste vnější vibrace co nejvíc eliminovali, postavte gramofon na pevný povrch daleko od zdrojů případného rušení. Pokud to nepomůže, můžete použít izolační systém ve formě speciálních nožiček, popřípadě speciálně navrženou polici určenou pro gramofony, která tlumí vibrace. Vibrace mohou být způsobeny i samotným přístrojem, proto při výběru gramofonu volte typy s těžšími talíři, které přenosu vibrací zamezí.

Přestože jsou gramofony citlivá zařízení, jejich výhody jsou nesporné. Díky analogovému principu dokážou reprodukovat záznam v kvalitě, která se svou věrností téměř vyrovná poslechu živých hudebníků. Na adrese https://www.htpshop.cz/gramofonove-pristroje/ naleznete široký výběr nejrůznějších gramofonových přístrojů od renomovaných světových značek, mezi kterými si vyberou nejen lidé, kteří chtějí gramofon pro přehrávání svých starých desek a nechtějí příliš utrácet, tak zapálení audiofilové, kteří dokážou ocenit naprosto dokonalou kvalitu zvuku u dražších, ale mnohem kvalitnějších hifi přístrojů.

Sdílejte článek

Vložit komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*