de de de


Novinky:
Home » Bydlení » Dřevostavba vs. zděný dům. Nemůžete se rozhodnout? Poradíme vám
Dřevostavba vs. zděný dům. Nemůžete se rozhodnout? Poradíme vám

Dřevostavba vs. zděný dům. Nemůžete se rozhodnout? Poradíme vám

Spousta lidé řeší v rámci vlastního bydlení jednu zásadní věc. Když už se rozhodnou pro výstavbu rodinného domu neví, jakou konstrukci zvolit. V tomto směru se totiž nabízí zděná stavba versus dřevostavba. Každé z těchto řešení má své klady a zápory, tudíž si vždy najde své příznivce. Jestliže nevíte, k jaké skupině stavebníků tíhnete, následující řádky vám to prozradí.

Výhody a nevýhody dřevostavby

A pojďme začít rovnou dřevostavbou, která je považována za ekologický typ bydlení. V její prospěch hovoří to, že jde o suchou výstavbu, takže bez technologických přestávek může stát rychleji. Má nízkou objemovou hmotnost, přináší vyšší podlahovou plochu a v určitých případech se můžete dostat s cenou pod zděný dům. Její největší předností budou především nízké provozní náklady díky vynikajícím tepelně izolačním vlastnostem.

Připravit se však musíte na trochu nižší odolnost stavby, větší nároky na požární bezpečnost, přesnost výstavby a také znalost technologie je určitě na místě.

Výhody a nevýhody zděného domu

Opakem dřevostavby je zděný dům. Z logiky věci jasně vyplývá, že jde o bytelné obydlí, při jehož dokončování se nemusíte omezovat. Dotvarování je méně náchylné nežli u dřevostavby. Spolehnout se můžete na tradiční stavební materiály s dlouhou životností, které jsou léty prověřené. Někdo ocení i vynikající akustické vlastnosti. Ve zděném objektu nebudete slyšet vše, co se děje v domě.

Když budete chtít rodinný dům z cihel, připravte se na delší proces výstavby. Nákladnější může být přesun jednotlivých stavebních materiálů, bude vás čekat více mokrých procesů a delší doba výstavby. Zároveň počítejte s tím, že docílit podobných tepelně izolačních vlastností jako u dřevostavby bude rozhodně pracnější a nákladnější. Každý z těchto objektů má své pro a proti, v nichž se jednoduše musíte vzhlédnout a podle toho volit.

Sdílejte článek

Vložit komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*