de de de


Novinky:
Home » Bydlení » Izolace, jako základ pro anhydritovou podlahu
Izolace, jako základ pro anhydritovou podlahu

Izolace, jako základ pro anhydritovou podlahu

Když se rozhodnete realizovat podlahy ve svém novém domě, popřípadě řešíte rekonstrukci toho starého, myslete na několik důležitých věcí. Ještě, než se pustíte do samotné anhydritové podlahy, neopomínejte na izolace. Použití vhodného izolačního materiálu se totiž promítá do budoucího využití podlah.

Jaké jsou typy izolací?

Asi není třeba zdůrazňovat, že základem všeho je hydroizolace. Ta v podstatě odděluje stavbu od vnitřních podlah. Zamezuje tomu, aby vlhkost pronikala do podlahy a způsobila nenávratné škody. Vedle hydroizolace se pak budete rozmýšlet mezi dvěma typy izolací.

  • Kročejová izolace
  • Tepelná izolace

Kročejová izolace se používá tam, kde chcete odhlučnit kontakt s podlahou. Například ji můžete použít v patře rodinného domu, kde zamezíte přenášení nepříjemných zvuků do přízemí. Z pohledu tepelného odporu však bude mít mnohem vyšší efekt tepelná izolace. Na tu nezapomínejte obecně. Dvojnásob to platí v okamžiku, kdy budete do anhydritové podlahy aplikovat i podlahové topení. Obecně je udávána minimální výška tepelné izolace mezi 10 cm až 15 cm. Pokud se rozhodnete pro výstavbu pasivního domu, nebojte se tyto hodnoty zdvojnásobit.

Nechte si poradit od odborníků

Je pravdou, že know-how je v této oblasti tím nejcennějším. Pokud jím nedisponujete, obraťte se na specialisty. Ty můžete hledat třeba na internetovém portálu anhydrit-podlahy.cz, kde se dozvíte o izolacích, podlahovém vytápění a zároveň si budete moci nechat zpracovat cenovou nabídku na realizaci anhydritové podlahy.

V okamžiku, kdy bude tato hrubá práce hotová, můžete se začít zajímat o to, jakým směrem položit plovoucí podlahu. Popřípadě, jakému jinému podlahovému materiálu dát přednost. Pak bude následovat pořízení nábytku a vytvoření útulného bydlení. S vhodně zvolenými podlahami se bude jednat o záležitost na celý život, to si buďte jisti.

Rate this post
Sdílejte článek

Vložit komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Plotové dílce a hliníkové ploty vyřezávané laserem
Bytové dekorace, které se hodí i do vašeho bytu