de de de


Novinky:

Mateřská školka Praha: soukromá versus státní

Jestli se rozhodujete, zda svého malého potomka umístíte do soukromého předškolního zařízení, nebo se spolehnete na školku zřízenou městem, či obcí, vězte, že výběr nebude jednoduchý. Měli byste proto mít jasno především v tom, co od školky čekáte a kolik jste ochotni za to zaplatit. Mateřská školka Praha může být obzvlášť nákladná záležitost.

Stačí si jen vybrat

Srovnávat soukromé a státní školky je poměrně jednoduché. Ač se kvalita poskytovaných služeb ve školkách zřizovaných státem, potažmo městem, či obcí pozvolna zvyšuje, konkurovat těm soukromým v některých věcech jednoduše nemůžou. Už jen samotná otevírací doba je diametrálně odlišná. Zatímco soukromé školky zavírají své brány často až v sedm hodin večer, ty státní většinou končí provozní dobu už kolem páté hodiny.

Mateřská školka Praha

Speciální potřeby i kroužky

Značné rozdíly bývají i v nabídce kroužků. Zatímco státní školky svázané svým rozpočtem zapojují do jejich organizace vlastní učitelky, soukromé si ze svých příjmů mohou dovolit fundované externí kolegy. Díky tomu se v nabídce objevují kroužky zdravovědy, jógy, tenisu, široká nabídka jazyků s rodilými mluvčí, nebo pravidelná canisterapie, či hipoterapie.

Připravte si peněženku

Každá sranda ovšem něco stojí. Mateřská školka Praha není výjimkou. Za kvalitu poskytovaných služeb si každá z nich nechá zaplatit. Ceny jsou různé a liší se podle četnosti docházky. Soukromé školky jsou i v tomhle flexibilnější a když se rozhodnete, že dítěti budou stačit dva dny v týdnu, tak vám vyjdou vstříc. Pokud ovšem uvažujete, že má pobyt ve školce vyřešit vaší pracovní dobu, cena nebude nízká. U celodenní docházky počítejte se sumou, která se pohybuje v rozmezí šesti až dvaceti tisíc korun měsíčně, včetně stravy.

Výběr mateřské školy byste neměli podcenit. Je dobré si ještě před podáním přihlášky zařízení osobně prohlédnou a seznámit s personálem i celým způsobem fungování.

Sdílejte článek

Vložit komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*