de de de


Novinky:

Jak se od sebe liší kancelářské židle a herní židle?

Pod pojmem kancelářská židle si většina lidí představí pohodlné křeslo, v němž se sedí u počítače. Herní židle má ale stejný účel, nebo ne? V podstatě ano. Přesto si buďte jistí, že když vedle sebe uvidíte herní a kancelářskou židli, rozdíl poznáte na první pohled.

K práci lidé využívají různý nábytek jako jídelní stoly či konferenční židle. Správně by se ale měli posadit k bytelnému stolu a na kancelářské křeslo. Postačilo by i mnohým hráčům.

Co mají kancelářské a herní židle společného?

Dětská židle ANDY šedá limetkaJejich účelem je poskytnout tělu oporu při dlouhodobém sezení u počítače a donutit ho sedět aspoň trochu ergonomicky. Drobný rozdíl je v tom, že kancelářské židle vás podporují ve vzpřímeném sezení, zatímco do těch herních se kolikrát můžete skoro položit, abyste si dlouhé hraní skutečně užili.

Čím se liší?

Typicky je od sebe rozeznáte podle designu. Kancelářské židle se snaží vypadat spíš elegantně, velmi často bývají kožené, mají působit stylově. Naproti tomu herní židle jsou inspirovány populárními hrami a závodními tituly, podle čehož také vypadají. Někdy připomínají spíš sedačku ze závodního automobilu než domácí židli. Velmi obvyklé jsou rovněž barevné kombinace červené a černé.

Potřebuji herní, nebo kancelářskou židli?

I kancelářské židle jsou perfektní pro hraní. Jestliže u her neležíte vyloženě deset hodin denně, zahrajete si spíš příležitostně, bohatě vám postačí. Většina hráčů si herní židli stejně pořizuje hlavně z toho důvodu, aby měli krásně vyladěnou herní výbavu. Až za vámi tedy potomci přijdou, že jim jejich dětské židle na hraní nestačí, zvažte, zda u počítače skutečně tráví tolik času. Herní židle jsou obvykle výrazně dražší než ty kancelářské.

Ať už se nakonec rozhodnete pro kancelářskou, nebo herní židli, dbejte na to, aby měla bederní opěrku, opěrku pro hlavu a ruce a umožňovala nastavit výšku. To jsou základy pro dobrou ergonomii sezení.

Sdílejte článek

Vložit komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*