de de de


Novinky:

Jak ušetřit díky tepelnému čerpadlu?

Tepelná čerpadla jsou boomem několika posledních let. Jejich dlouhodobější užívání je důkazem toho, že tento způsob získávání potřebné energie k ohřevu vody nebo k vytápění jednoduše funguje. A to v kombinaci se značnou úsporou finančních prostředků, respektive s rychlou návratností vložené investice.

Aplikování tepelných čerpadel je ekonomickým a zároveň ekologickým modelem, jak se doma ohřát a ve výsledku ještě ušetřit.

Zvolte si to správné tepelné čerpadlo

Hlavní úspora peněžních prostředků se u tepelného čerpadla odvíjí podle toho, jakému typu zařízení dáte přednost. V tomto směru lze totiž vybírat ze tří odlišných variant. A to na základě toho, odkud budete čerpat potřebnou energii, jíž následně přeměníte v požadované teplo. K tomu pochopitelně slouží vhodné technologie. Zde jsou jednotlivé modely tepelných čerpadel.

  • Tepelné čerpadlo získávající energii z okolního vzduchu.
  • Tepelné čerpadlo získávající energii z vody, nejčastěji v podobě větších vodních ploch nebo hlubinných vrtů.
  • Tepelné čerpadlo získávající energii ze země, kdy je technologie ukryta několik čísel pod zemí v patřičné ploše.

Abyste se rozhodli pro tu správnou variantu tepelného čerpadla, měli byste využít rad specialistů. Ti vám totiž pomohou s návrhem tepelného čerpadla a propočtem výsledných úspor. Při vhodně zvoleném tepelném čerpadle zjistíte, že tato technologie vám bude schopna zajistit až 90 % potřebné energie pro daný objekt. A takovou energii budete schopni získávat v podstatě zdarma z přírodních zdrojů. Pouze zbývajících 10 % je nutné dodávat obvyklým způsobem.

Každé z výše uvedených tepelných čerpadel má pochopitelně jiné pořizovací náklady. Od toho se také odvíjí návratnost investice, která začíná už po několika letech. Nejlevnější variantou je pochopitelně tepelné čerpadlo vzduch – voda.

avantrend / Pixabay

Na čem s tepelným čerpadlem ušetříte?

Základem všeho bude asi ta největší položka každého rodinného rozpočtu. Jsou to náklady na vytápění. Ty jsou následně doplňovány také výdaji za ohřev teplé vody, bez níž se v dnešní doba asi jenom málokdo obejde. V tomto duchu by šlo samozřejmě pokračovat. V závislosti na typu vaší nemovitosti byste mohli ušetřit i na ostatních energetických výdajích. Mezi ně spadá třeba ohřev bazénové vody. Ano, i k těmto účelům lze využít odpovídající tepelná čerpadla.

Přestaňte konečně platit více než musíte a pusťte se do budování investice zvané tepelné čerpadlo. Obraťte se na specialisty, jež se postarají o vše potřebné. Od samotného návrhu, přes podání přesné cenové nabídky, až po samotnou realizaci a zprovoznění. S tepelným čerpadlem nebudete mít žádnou starost a užijete si pouze bezproblémový a spolehlivý chod. Šetřete na těch správných místech.

Ohodnoťte článek

Sdílejte článek

Vložit komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*