de de de


Novinky:

LED osvětlení je stále velmi oblíbené. Podívejme se mu “pod závity”

Vybíráte osvětlení do koupelny, do kuchyně nebo do dětského pokoje? Ať už je tomu jakkoli, možná zvažujete právě LED osvětlení, které je mezi všemi typy osvětlení poměrně oblíbené. Do LED osvětlení spadají jak LED pásky, tak také LED zrcadla, která patří aktuálně do každé moderní koupelny. Ptáte se, proč je právě LED osvětlení tak oblíbené? Odpovědí jsou výhody tohoto typu světla.

Zatímco někdo by řekl, že výhody LED osvětlení jsou naprosto zřejmé, jiní by namítali, že výhody tohoto typu světla tak zřejmé nejsou. Pojďme si proto výhody vyjmenovat, stejně tak si však ukažme stinné stránky tohoto typu osvětlení, abychom na LED světla pohlíželi objektivně.

Výhody LED osvětlení

I když má většina lidí LED osvětlení za příliš drahý typ světla, přesto se právě do LED osvětlení vyplatí investovat. Svou kvalitou se totiž nevyrovná žádnému jinému typu osvětlení. V porovnání s klasickými vláknovými žárovkami se LED osvětlení pyšní až desetinásobně vyšší účinností (v porovnání s lineárními zářivkami se jedná o dvojnásobně vyšší účinnost).

LED osvětlení je stále velmi oblíbené

pixabay.com

Kromě toho je LED osvětlení zdrojem světla, nikoli tepla, neobsahuje v sobě rtuť ani jiné toxické látky a je mechanicky velice odolná proti nárazům i proti otřesům. Navíc životnost LED osvětlení je opravdu dlouhá, odhaduje se na několik desítek tisíc hodin.

Za vypíchnutí stojí také to, že LED žárovkám nevadí ani příliš časté vypínání a zapínání. Rozsvíceny jsou velice rychle a vyzařují krásně barevné světlo bez použití barevných filtrů.

Nevýhody LED osvětlení

Každá mince má svůj rub a líc. A ani v případě LED osvětlení tomu není jinak. Pokud bychom měli zmínit nevýhody LED osvětlení, zmíníme vyšší pořizovací náklady (důvodem vyšší ceny je zmiňovaná kvalita tohoto typu osvětlení). Také se jedná o svítidla, která mají špatné chlazení. Jsou to zkrátka zdroje světla, nikoli tepla, jako je tomu v případě klasických žárovek.

Sdílejte článek

Vložit komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*