de de de


Novinky:

Jak vybrat kameru a navigaci do auta?

Kamera a navigace jsou v dnešní době dva nejvyhledávanější doplňky do libovolného dopravního prostředku. S pomocí prvního si natočíte situaci před sebou, což se vám může hodit při případném řešení následných problémů. S navigací naopak nikde nezabloudíte, a to nejenom v Česku, ale také v zahraničí.

Máte-li zálusk na obě dvě elektronická zařízení, přinášíme vám několik praktických rad, které by vám měly pomoci s finálním nákupem.

Jakou vybrat kameru do auta?

Na trhu máte možnost narazit na bezpočet odlišných značek. Jenže, jaká kamera do auta je pro vaše účely nejlepší?

V první řadě se zaměřte na kvalitu pořizovaného videa, aby vám vůbec dokumentování vaší jízdy bylo k něčemu platné. V tomto směru jednoznačně vítězí Full HD rozlišení, patříte-li k lidem preferujícím detaily výsledného záznamu.

Vzhledem k tomu, že budete mít kameru připevněnou v oblasti zpětného zrcátka, jsou to celkové rozměry, k nimž byste měli také přihlížet. Na velikost kamery mají samozřejmě vliv i ostatní vlastnosti.

  • Displej – Některé modely disponují LCD displejem, na němž si můžete přehrát požadovaný záznam. I když nejde o žádnou velkou plochu, může se hodit při řešení určitých situací přímo na místě. Čím větší bude displej, tím více místa vám kamera v autě zabere.
  • Baterie – Kamera do auta může být vybavena i externí baterií, a to v případě, že nedisponuje napojením na napájení automobilu. Tyto produkty mají svůj smysl i v okamžiku, kdy chcete natáčet video, aniž by vozidlo běželo. A právě baterie může mít vliv na velikost kamery.

Praktické funkce kamery do auta

Při nákupu tohoto doplňku přihlížejte k celkové kapacitě uložiště, kam bude nahráván záznam. Některé výrobky umí původní záznam po zaplnění místa přehrát, takže samotné mazání nemusíte provádět ručně.

K zahození není ani modul GPS, s pomocí něhož získáte kromě pořízeného videa také údaje o vaší poloze a rychlosti.

Za zmínku stojí ještě další praktické funkcionality.

  • Automatické vypínání v okamžiku, kdy auto odstavíte a vypnete motor.
  • Noční režim, s nímž je dosaženo lepší kvality záznamu pořízeného v noci.
  • Detekce rychlostních radarů fungující s využitím databáze radarů.
  • Detekce pohybu umožňující provést záznam i v okamžiku, kdy auto stojí. Hodí se například, pokud se kolem vozu pohybuje nepovolaná osoba.

Jakou vybrat navigaci do auta?

Nyní se pojďme zaměřit na volbu druhého zmiňovaného doplňku, jímž je navigace do auta. V jejím případě uvažujme o tom, že nedisponujete zabudovanou navigací a volíte produkt externí, který si ideálně připevníte do příslušného držáku.

Z hlediska parametrů dejte přednost následujícím údajům.

  • Velikost displeje – Měla by být taková, aby byla mapa a ostatní prezentované informace dostatečně čitelné. Ideálně kolem 4 – 4,5 palců. Narazit bezpochyby můžete i na větší zařízení. Musíte si však důkladně promyslet, kam navigaci umístíte, aby vás neomezovala ve výhledu.
  • Mapy – Nepodceňujte kvalitu map, u nichž je samozřejmě vhodná možnost pravidelných aktualizací, do nichž jsou zanášeny nové změny na silničních komunikacích. Kromě map České republiky pomýšlejte také na zahraniční státy.
  • Kapacita pro uložení map – Obvykle lze řešit rozšířením paměťové karty.

V závislosti na ceně konkrétního produktu narazíte i na řadu nadstandardních funkcí, mezi něž patří například příjem dopravních informací prostřednictvím RDS nebo služby Live živého vysílání. Praktické jsou určitě i body zájmu nejrůznějšího typu, které přijdou při cestování vhod.

Obrázek převzat z webu www.freedigitalphotos.net (autor: Stuart Miles).

Sdílejte článek

1 komentář

  1. Teď už jsou i kamery, co mají v sobě i navigaci viz. lamax S5

Vložit komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*