de de de


Novinky:
Home » Bydlení » Moderní bazény a pergoly potřebují také spolehlivou ochranu před deštěm

Moderní bazény a pergoly potřebují také spolehlivou ochranu před deštěm

Každý majitel zahradního bazénu jistě ví, jak nepříjemné je, když každé ráno nebo přes den musí běhat kolem bazénu a čistit vodní hladinu od nečistot a napadaného listí. V letních dnech chce každý spíše klid a užít si vodní radovánky společně s dětmi. A když se k tomu všemu ještě přidají faktory, jako je neustálé zvyšování nákladů na provoz bazénu a nutnost zajistit jeho bezpečnost, je dobrým impulsem nějaká ochrana bazénu.

Nejen čistý bazén

Každodenní znečištění vody, jako je listí, hmyz nebo dokonce pyl, způsobí, že se majiteli bazén nelíbí, protože pak myslí spíše na jeho čištění než na odpočinek a koupání. Spolehlivé zakrytování bazénu snižuje riziko znečištění. V takovém případě jsou doporučovány bazénové plachty, které mají také mnoh výhod.

Bazénová plachta

Zakrytování zahradního bazénu je skvělý způsob, jak jej dobře ochránit, ale většinou člověka napadají pevné kryty, třeba z polykarbonátu. Ty jsou ale poměrně drahé a navíc těžké. Jejich montáž je také na delší dobu a tak je určitě vhodné pouvažovat o bazénových plachtách. Výhodou bazénové plachty je především její snadná manipulace a především nízká pořizovací cena. Krycí bazénová plachta splňuje všechny požadavky pro ochranu venkovního bazénu a může to být bazén nejen nadzemní, ale také ten zapuštěný.

plachty

Jaké další výhody tyto plachty mají

Za zmínku také stojí i to, že bazénové plachty jsou pevné a kvalitní, jejich údržba je také jednoduchá a manipulace rovněž. Tady lze také doplnit, že pokud by někdo chtěl ještě snadnější manipulaci, může si pořídit speciální naviják, který takovou práci ještě usnadní. Rovněž údržba není vůbec složitá. Jestliže dojde ke znečištění, může pomoci proud tekoucí vody ze zahradní hadice a pak stačí jen nechat plachtu proschnout na slunci.

Druhy bazénových plachet

Tak, jak na trhu existuje celá řada výrobků, tak i plachty se mohou pochlubit několika druhy. Nejenže usnadňují práci všem majitelům zahradních bazénů, ale mohou plnit také funkcibezpečnostní nebo dokonce jsou plachty i solární. Jakou si majitel vybere je jen na něm. Solární plachty mohou vodu v bazénu trochu ohřát a to za pomoci slunečních paprsků, které proniknou skrz plachtu až na samotné dno. Navíc všechny tyto plachty šetří i bazénovou chemii. Pak si člověk může pořídit i bezpečnostní plachtu a plachtu zimní.

Zahradní altánky a pergoly

Do každé zahrady ale patří také pergola nebo altán, kam si majitelé mohou přijít oddechnout a vychutnat si skvělou kávu nebo jen tak posedět s přátely. I v takovém případě lze takový altán spolehlivě zakrytovat a ochránit před nepříznivým počasím. Plachty jsou pevné a mohou být dokonce i barevně tónované, chrání tak hosty pergoly před sluncem. Majitelé takových altánků mají možnost také mít zakrytovaný altán i v případě, že má atypický tvar. Vše je ale vhodné zkonzultovat s odborníky, kteří se spaecializují na výrobu a montáž takových plachet. Každopádně možností je mnoho.

Sdílejte článek

Vložit komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*