de de de


Novinky:
Home » Bydlení » Moderní bydlení vyžaduje také moderní a kvalitní ploty – například HK ploty

Moderní bydlení vyžaduje také moderní a kvalitní ploty – například HK ploty

Stavba domu je poměrně složitý proces a navíc je potřeba ke každému domu správné a kvalitní oplocení. Takový plot plní několik funkcí a tak je nedílnou součástí neje každého domu, ale i průmyslového objektu nebo jiné budovy. Vhodně zvolený materiál pro realizaci plotu hraje velkou roli. Proto je vhodné se o jeho volbě poradit s odborníky. Své služby nabízejí ploty HK.

Jakou funkci může plnit kvalitní plot

Nejběžnější a nejjednodušším řešením zejména pro průmyslové objekty, ale také pro velké pozemky jsou především pletiva, která plní především ochrannou funkci. Je to ochrana před nechtěnými návštěvami, ale ochraňuje celý pozemek. Oplocení bylo potřeba již v minulosti, kdy se obyvatelé usedlostí a osad chránili také před nájezdy nepřátel, ochraňovali rovněž svá hospodářská zvířata a svůj majetek. V dnešní době to ale také estetická stránka plotu, protože ne každý plot se hodí k danému objektu a ne každý materiál je vhodný.

kvalitni ploty

Dřevěné ploty, třeba od firmy ploty HK

Nejjvhodnější a také nejstaří materiál pro stavbu plotu je dřevo, dřevěné ploty se hodí v podstatě ke každému objektu. Navíc je dřevo snadno spracovatelný materiál, dlouho vydrží a má nezaměnitelnou strukturu. Dřevěné ploty ale nemusejí být jen obyčejné z jednoduchých latí, dnes jsou k vidění i ploty, které jsou postaveny z palubek nebo jiných vyřezávaných druhů hranolů. Ovšem dnes je také velmi moderní tzv.nedbalá elegance a to se týká také oplocení. Tyto ploty mají originální vzhled a jednotlivé desky v takovém případě nejsou stejné nejen velikostí, ale i vzhledem. Dřevěné ploty se velmi hodí zejména k venkovským sídlům, k chalupám, chatám, ale jou také vemi dobře kombinovatelné s jinými materiály. Například základové sloupy s přírodního kamene nebo cihly dávají takovému plotu pevnost.

Dřevěné ploty se dají také natřít a to nejen vhodnou barvou, ale i glazurou, která ma za úkol lepší odolnost proti povětrnostním podmínkám. Takové ošetření pomůže lépe odolávat dešti a mrazivým teplotám stejně jako slunečním paprskům.

Kovové ploty

Dalším vhodný plotem pro ochranu domu je kovoý plot. Kvalitní plot nabízí rovněž ploty HK. I tady si člověk může vybrat design plotu, jaký mu vyhovuje a to dokonce v kombinaci s jiným materiálem. Na trhu jsou také kovové prvky, které se dají dobře nainstalovat a ujednoduší práci. Design takových kovových plotů je různý, některé tvoří dokonalou strukturu, která pak zdobí každý dům. I tady lze říc, že kovové ploty jsou odolné, pevné a mají dlouhou životnost. Kovové ploty lze samozřejmě také natřít barvou, ale jsou také materiály, které tuto ochranu nepotřebují. Jsou to například hliníkové nebo nerezové ploty. Tento materiál je velmi moderní, ale také o třídu dražší.

Gabionové ploty

Moderním plotem je dnes také gabion. Ty také nabízejí ploty HK. Je to v podstatě drátěná síť, která je vyplněna přírodním kamenem. Gabiony tedy představují masivní konstrukci vyrobenou z pozinkovaného ocelového drátu. Rám vyrobený z dvojitě zkrouceného ocelového drátu má vysoké pevnostní charakteristiky, tažnost a odolnost proti mechanickému namáhání. Pro rovnoměrné plnění jsou velké bloky vybaveny vnitřní přepážkou. Mohou mít různou velikost, ale jsou velmi pevné a používají se také ke stavbě a zpevnění břehů, hrází a jako dekorace do zahrad, parků atd. Mají tedy vysoké estetické vlastnosti a stylový design.

Sdílejte článek

Vložit komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*