de de de


Novinky:
Home » Bydlení » Originální obklady a dlažba na zahradě

Originální obklady a dlažba na zahradě

Lícové cihly jsou skvělým materiálem pro perfektní vzhled a funkčnost každé zahrady. Je nespočet možností, jak cihly či obkladové pásky v exteriéru využít a my vám dnes některé z nich blíže představíme.

Velkou předností tohoto materiálu je rozmanitá škála barev a odstínů provedení. V nabídce naleznete přes sto různých variant, které mezi sebou můžete i kombinovat.

Cihlové ploty

Plot by měl být ozdobou a vizitkou každého domu. A to nejen proto, že je to často první věc, které si při pohledu z ulice všimnete. Ploty z okrasných cihel jsou moderní a designové.  Mohou být plné, čímž vám zaručí naprosté soukromí, nebo sloužit jako konstrukce pro kovovou či dřevěnou výplň.

U výstavby plotu máte na výběr dvě varianty – stavět plot rovnou z lícových cihel, a nebo můžete vyzdít konstrukci ze ztraceného bednění a následně “oblepit” obkladovými páskami.

cihlovy plot rd x II   cihlovy plot zruc u plzne x II

Cihlová dlažba

Lícové cihly jsou velmi odolné, tudíž se výborně hodí pro pochozí a pojezdové plochy. Mezi jejich hlavní vlastnosti se řadí mrazuvzdornost, odolnost vůči povětrnostním vlivům, stálobarevnost a nízká nasákavost. Cihlové dlažby jsou tedy skvělou volbou pro příjezdové cesty, chodníky, zahradní cestičky nebo jako podlahy teras či pergol. 

Dokonalá pokládka vám zaručí opravdu dlouholetou životnost. Dlažba se ukládá do pískového nebo maltového lože, malta a písek nesmí obsahovat vápenné příměsi. Dle předpokládaného zatížení plochy se určuje hloubka výkopu. Pro pochozí plochy je potřeba vykopat zhruba 225 mm, pro pojezdové plochy 350 – 420 mm. Spáry mezi cihlami by měly být 2 – 5 mm, spáruje se proti spádu dlážděné plochy.

Obklad venkovního krbu

Zděný krb – dominanta vaší zahrady, u které se budete setkávat s vašimi nejbližšími u ohně a dobrého jídla. K přírodnímu živlu bezesporu patří přírodní materiály. Lícové cihly mají výborné technické vlastnosti, proto jsou jako stvořené pro výstavbu krbů různých tvarů a velikostí.

Lícové cihly nejsou určeny pro přímý kontakt s ohněm. Vnitřek krbu je tedy vhodné vyzdít šamotovými cihlami a nebo použít vhodnou krbovou vložku.

Další možnosti využití cihlových obkladů

Obklad pergoly

Přemýšlíte o přístavbě pergoly k vašemu domu? Velice zajímavě vypadá obložení fasády lícovými cihlami v prostoru pod pergolou. Ve stejné barvě cihel pak můžete po obvodu pergoly vystavět nízkou zídku. Prostor tak bude originálně oddělen od okolního terénu.

Terasovité zahrady

Jestliže máte členitou či svahovitou zahradu, jsou zdi z okrasných cihel perfektním prostředkem, jak jednotlivé části oddělit a rozčlenit na jednotlivé segmenty. 

Venkovní kuchyně, zahradní domky

Venkovní kuchyně získávají na popularitě. I takovou stavbu lze ozdobit okrasnými cihlami, zvenku i zevnitř. Stejně tak je tomu u zahradních domků či různých přístřešků a teras. 

Jak jste se již dočetli, využití lícových cihel a obkladových pásek je velice rozmanité. Fantazii se meze nekladou, tak se nebojte realizovat i nějaký z vašich vlastních nápadů.

Sdílejte článek

Vložit komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*