de de de


Novinky:

Perské koberce budou moderní navždy

Chtěli byste si do své domácnosti pořídit nějaký skutečně hodnotný kousek? Vybavení, které nestárne a bude vždy pěkné? Pak se zamyslete nad tím, jestli by se vám domů nehodil perský koberec. To je ta pravá investice na dlouhé generace dopředu.

Domníváte se, že perský koberec se k vám domů nehodí? Zadržte, protože dnes se prodávají i moderní koberce s velmi zajímavými vzory. Tradice perských koberců je sice dlouhá, nicméně i ony se přizpůsobují aktuálním trendům.

Ručně tkané koberce s vysokou kvalitou

Toužíte-li po moderním koberci, který ovšem vydrží desítky let, perské koberce v moderním pojetí budou naprosto skvělou volbou. Jsou vyráběné ručně, a to výhradně z přírodních materiálů, jako jsou bavlna, vlna, kůže či hedvábí. Hodí se jak do obývacího pokoje, tak do ložnice nebo dětského pokoje. Doporučujeme je ovšem do dětských pokojů dětí, které už jsou trochu starší. Přece jenom jde o investici v řádu desítek tisíc a i perský koberec se dá znehodnotit tím, že ho dítě počmárá.

moderni koberce

Geometrické obrazce, zvířata nebo vzory z kůže

Do ložnice či dětského pokoje se hodí například íránské Gabbehy, které mají vyšší vlas. Jsou tedy příjemně měkoučké, kromě toho je zdobí geometrické obrazce, ale i zvířata či rostliny. Moderní koberec z Afghánistánu je nazýván Chubi, vyrábí se z vlny karakulských ovcí, která perfektně odolává znečištění.

Překvapivě oblíbené jsou i kožené koberce. Vyrábí se z hovězí kůže v nejlepších koželužnách světa. Každý kus je originál. A jak takový kožený koberec vypadá? Zpravidla ho zdobí geometricky pravidelné vzory, například různobarevné čtverečky.

Pozor na kvalitu

K perskému koberci vám poctivý dodavatel dá i certifikát. Na trhu samozřejmě najdete spoustu napodobenin, které ovšem kvalitou nedosahují originálu ani po kotníky. Nakupujte raději od ověřených firem, jako je například Buchara.cz, a nebojte se se zaměstnanci firmy poradit. Perský koberec je velkou investicí, potřebujete vybrat dobře.

Sdílejte článek

Vložit komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*