de de de


Novinky:
Home » Bydlení » Pusťte se do renovace nábytku svépomocí
Pusťte se do renovace nábytku svépomocí

Pusťte se do renovace nábytku svépomocí

Našli jste na půdě starý nábytek? Potom ho v žádném případě nevyhazujte a raději si přečtěte, jak ho co možná nejlepším způsobem zrenovovat. Takový upravený kus nábytku totiž změní svoji vizáž a dokonale zapadne do jakéhokoliv interiéru. A to nejenom do toho tradičního. I v moderní domácnosti se může vyjímat zrenovovaný nábytek, který si zachovává svoji starožitnou hodnotu.

Renovace nábytku krok za krokem

Do renovace nábytku byste se měli pustit v okamžiku, kdy disponujete alespoň základním vybavením, určitým umem, a hlavně nadšením do takové práce. Tohle všechno se totiž pozitivním způsobem promítá do celkového výsledku.

V první řadě byste měli ze starého nábytku odstranit starý nátěr. K tomu můžete využít nejenom brusek, ale také speciálních chemických přípravků. Pak následuje zabroušení všech nerovností. Čím více jich odstraníte, tím lépe, protože výsledné dílo bude o to hladší a rovnější.

Zároveň se pusťte do opravy poškozených částí starého nábytku. Někdy bohužel budete muset nahradit staré doplňky novými. Pokud tomu tak bude, snažte se napodobit původní vzhled, ať si vše zachovává určitý punc historie. Pokud se jedná o čalouněný nábytek, opatrně sundejte použitou látku, výplň a proveďte opravy, popřípadě ji nahraďte jinou. Nazpět ji připevňujte stejným způsobem, jakým byla přichycena doposud.

Neopomínejte na povrchovou úpravu

Takovou pomyslnou finální činností je ošetření povrchu zrenovovaného nábytku prostřednictvím laku. Ideální bude, když vsadíte na přírodní odstíny, které zachovají původní strukturu dřeva. Vyhýbat se pochopitelně nemusíte ani vybraným barvám, jimiž byl starý nábytek pokryt. Ostatně, nové barvy mohou vdechnout takovému nábytku trochu modernější a svěžejší vzhled. To už závisí na vás, protože jde o ryze individuální záležitost. Tak co, cítíte se na renovaci starého nábytku svépomocí?

Rate this post
Sdílejte článek

Vložit komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Plotové dílce a hliníkové ploty vyřezávané laserem
Bytové dekorace, které se hodí i do vašeho bytu