de de de


Novinky:

Rady a tipy pro správný výběr matrace

Rozhodli jste se investovat do zbrusu nové matrace, protože ta, kterou máte ve své ložnici, je už proležená a bolí vás z ní záda? Ideální matrace by neměla způsobovat bolest zad, stejně tak by neměla ubírat kvalitu spánku. Pokud si však matraci vybíráte, buďte při výběru opravdu ostražití a výběr nepodceňujte. Matrace se opravdu podílí na kvalitě vašeho spánku, mějte to neustále na paměti.

Abyste asi vybrali matraci správnou, kvalitní a pro vás zcela ideální, sepsali jsme několik rad a tipů, které vám s výběrem adekvátní matrace pomohou. Vyhraje u vás nakonec matrace ortopedická, pěnová nebo snad matrace pružinová?

matrace na spani

pixabay.com

Rady a tipy pro výběr matrace

  • Při výběru matrace zohledňujte prostředí, ve kterém bude matrace uložená. Zatímco pěnové matrace nejsou vhodné do méně větraných prostor, pružinové matrace se do méně větraných prostor hodí. Pokud však do méně větraných prostor dáte sendvičovou matraci, můžete zanedlouho počítat se vznikem plísní.
  • Při výběru zohledňujte i rošt, jaký v posteli máte. Nejméně vhodná je obyčejná pevná deska nebo rošt bez mezer. Matrace musí být provzdušněna, proto doporučujeme k matraci koupit rošty, mezi nimiž jsou mezery.
  • Při výběru se nedívejte na cenu. Cena je totiž nepodstatná, kvalitní spánek je nadevše. Pokud vybíráte matraci, na které budete spát dnes a denně, doporučujeme vybírat z dražších matrací, na které jsou použity kvalitní materiály a které dobře kopírují tělo.
  • Při výběru matrace zohledňujte i svou hmotnost. Pokud na hmotnost budete zapomínat, pravděpodobně si zvolíte takovou matraci, která vám nebude vyhovovat. Lidé s vyšší hmotností by se neměli bát tvrdší matrace, lidé s menší váhou by měli upřednostnit spíše matraci měkčí.
  • Při výběru matrace si matraci hned v obchodě vyzkoušejte. Zjistíte, jestli je pro vás dostatečně pohodlná či jestli je naopak nepohodlná. Pokud si koupíte domů nepohodlnou matraci, kromě špatného spánku vás může postihnout bolest hlavy nebo bolest zad.

 

Sdílejte článek

Vložit komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*