de de de


Novinky:
Home » Bydlení » Vybíráte bezpečnostní dveře? Pohlídejte si pár důležitých věcí

Vybíráte bezpečnostní dveře? Pohlídejte si pár důležitých věcí

Bezpečnostní dveře volí v dnešní době spousta majitelů nemovitostí. A je jedno, zda jde o bytové jednotky nebo rodinné domy. Důvod je asi každému zřejmý. Už samotný název takového produktu prozrazuje, že tento typ dveří je daleko odolnější a dostat se dovnitř rozhodně nebude tak snadné, jako skrze klasické dveře. U mnohých modelů je ostatně šance téměř nulová.

Co si hlídat u bezpečnostních dveří?

V tomto článku se nebudeme zabývat tím, jaký si máte zvolit dekor bezpečnostních dveří nebo jejich velikost. Zaměříme se spíše na praktičtější věci, které právě kvůli věcem na povrchu spousta lidí podceňuje a zapomíná na ně.

V první řadě by součástí takových bezpečnostních dveří měl být certifikát akreditované zkušebny. Ten totiž definuje, že dveře prošly patřičnými zkouškami z pohledu bezpečnosti, a to podle příslušných norem ČSN. Právě tyto zkoušky rozhodují o tom, v jaké bezpečnostní třídě se konkrétní výrobek nachází.

Zároveň si pohlídejte, aby bezpečnostní dveře obsahovaly výrobní štítek. Ten musí mít právě všechny příslušné informace, včetně již zmiňované bezpečnostní třídy.

door

Další věci k dobru

Z hlediska technického provedení bezpečnostních dveří musí jít o kvalitní model. Tedy takový, který je doplněn o ocelovou výplň zabraňující jakémukoliv mechanickému poškození a zvyšující požadovanou bezpečnost. Volit musíte takové dveře, které půjdou v případě potřeby zkrátit, a hlavně budou osazeny vhodným příslušenstvím. Na mysli máme především kvalitní kování, bezpečnostní vložku a podobně.

Když se budete držet výše uvedený rad, pak se můžete spolehnout na to, že volba bezpečnostních dveří proběhne v naprostém pořádku a vy neskočíte na špek nějakému prodejci pofidérního vyhotovení. Myslete na to, že bezpečnost z pohledu vstupu do nemovitosti je velice důležitá a neměla by být podceňována.

Sdílejte článek

Vložit komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*