de de de


Novinky:
Home » Bydlení » Zahrada ve stylu Provence je vzdušná a příjemná nejen na pohled
Zahrada ve stylu Provence je vzdušná a příjemná nejen na pohled

Zahrada ve stylu Provence je vzdušná a příjemná nejen na pohled

Styl Provence ve vaší zahradě, to je kousek Francie u vás doma. Tento styl nese své jméno podle oblasti na jihu Francie, která je pověstná svými rozsáhlými levandulovými poli, azurovým mořem a bohatou historií. Trochu této atmosféry si s trochou námahy můžete přenést i k vám domů. Provensálský styl je vhodný nejen pro romantické duše. Ocení ho každý, kdo si přeje doma zažívat chvíle klidu a pohody.

Zahradní oáza v Provence stylu

Provensálské zahrady jsou často navrženy tak, aby byly vzdušné a příjemné na pohled, s dostatkem prostoru pro rostliny i relaxaci. Obvykle se v nich vyskytují různé květiny, bylinky a další zeleň, které dohromady vytvářejí krásné a voňavé prostředí. Ačkoli se provensálské zahrady mohou lišit velikostí a tvarem, všechny mají určitého ducha, který je činí skutečně výjimečnými. Pokud máte to štěstí a máte prostor pro vytvoření zahrady v provensálském stylu, rozhodně se do toho pusťte. Za tu trochu námahy to stojí.

Tipy na vytvoření provensálské zahrady

Zahrad ve stylu Provence nevyžaduje jen pečlivou volbu zahradního nábytku, ke slovu přichází detaily. V první řadě je potřeba si vybrat opravdu slunný kout zahrady. Provensálské zahrady potřebují dostatek slunečního světla. Proto si vyberte místo, na které svítí slunce alespoň šest hodin denně. Pokud je to možné, najděte místo, které je také chráněno před větrem. Předtím, než začnete s výsadbou, může být užitečné načrtnout si plány na papír. Zamyslete se přitom také nad použitím vyvýšených záhonů. Ty jsou skvělým způsobem, jak dodat zahradě zajímavost a usnadnit péči o rostliny. Vyvýšené záhony usnadňují cirkulaci vzduchu kolem rostlin, což oceníte především v horkém létě.

Rostliny do stylu Provence

Provensálské zahrady jsou plné vůní a barev. Přemýšlejte proto, které rostliny se budou nejlépe hodit do vašeho prostoru. Zvažte použití levandule, rozmarýnu, tymiánu, oregana, majoránky, šalvěje a dalších bylinek. Tyto rostliny nejen skvěle vypadají, ale také úžasně voní. Do celkové kompozice můžete přidat také některé ovocné stromy nebo keře. Rozhodně přidejte také vodní prvek. Ten je skvělým způsobem, jak dodat každé zahradě na zajímavost. Může se hodit malá fontánka nebo ptačí lázeň. Ty pomohou vytvořit uklidňující atmosféru. Součástí zahrady nejen v Provence stylu je samozřejmě také zahradní nábytek. Aby i ten do zahrady dobře zapadl, sáhněte po barvě a upravte jeho povrch. Skvěle se v provensálské zahradě budou vyjímat například zahradní židle natřené na bílo nebo růžovo, které opatříte lehkou patinou.

Rate this post
Sdílejte článek

Vložit komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Plotové dílce a hliníkové ploty vyřezávané laserem
Bytové dekorace, které se hodí i do vašeho bytu