de de de


Novinky:
Home » Bydlení » Zvelebování zahrady na mnoho způsobů

Zvelebování zahrady na mnoho způsobů

Každá zahrada by měla být útulným prostorem, který bude do jisté míry ozdobnou součástí jakékoliv nemovitosti. Pokud se aktuálně zabýváte tím, jak zvelebit vlastní zahradu, přinášíme vám několik užitečných tipů. V první řadě můžeme zmínit například to, že hodně oblíbený je v tomto směru minimalismus. Čím dál více lidí si chce užívat volného a krásného prostoru s přiměřenou výzdobou.

Ekologie na prvním místě

Jestliže skutečně tíhnete k přírodě, potom se můžete postarat o to, že součástí vaší zahrady budou jen přírodní materiály. Narážíme především na zahradní nábytek. I moderní styl lze zhotovit v dřevěném duchu. A jak je známo, dřevo se na zahradě hodí v podstatě k čemukoliv.

Ideálně, když jej zkombinujete s kamenem. Pro jednou zkuste zapomenout na zámkovou dlažbu a třeba chodníčky vytvořte z velkých plochých kamenů. Ty mohou směřovat například k uměle vytvořeným vodním plochám. Také ty se stávají oblíbenou součástí zahrad, protože navozují určitý dojem romantické atmosféry. Jen si to představte sami, sedíte na své terásce, posloucháte šumějící vodopád a na vodní hladině se vyjímají lekníny.

garden

Myslete na ty nejmenší detaily

Zvelebování zahrady, to je především cesta k vybudování květinových záhonů a oblastí plných zajímavých okrasných stromků. Květiny přináší radost a v létě mohou z pohledu barev krásně rozjasnit zahradní prostory. Zapracovat můžete na zvelebení vstupních míst, ale také na dominantách v podobě velkých kamenů a jiných zahradních prvků.

Na co byste v rámci tvorby zahrady rozhodně neměli zapomínat je osvětlení. Pohled do lehce prosvícené noční zahrady je jistě kouzelný. Při hře se světly můžete vypíchnout nejrůznější zahradní prvky a upozornit tak na dominanty zahradních prostor. Jak můžete správně tušit, při zvelebování zahrady se meze určitě nekladou. Vše je pouze o fantazii a nápaditosti.

Sdílejte článek

Vložit komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*