de de de


Novinky:

Elektronické zabezpečovací systémy a bezpečnostní systémy pro vaši nemovitost

Zloději a lupiči jsou čím dál rafinovanější a vynalézavější a ochránit majetek před jejich útoky často není úplně snadné. Pro opravdu účinnou a efektivní ochranu domů, kanceláří nebo jiných objektů tak slouží moderní bezpečnostní systémy a elektronické zabezpečovací systémy. Tato zařízení jsou velmi propracovaná a kvalitní a zajistí maximální ochranu Vašeho majetku před vloupáním.

Bezpečnostní systémy se staly celkem běžnou součástí nejen různých firemních objektů, ale stále častěji si je pořizují i lidé do svých domů nebo bytů. Díky příznivým cenám a nízkým nákladům na instalaci se jejich pořízení rozhodně vyplatí a investice do takového zařízení má určitě smysl.

topsecurity.czV současné době můžeme bezpečnostní systémy rozdělit do dvou základních kategorií – na elektronické zabezpečovací systémy (EZS) a kamerové systémy (CCTV). Jaký je mezi nimi rozdíl a jaké jsou jejich hlavní výhody?

Elektronické zabezpečovací systémy (EZS)

Tyto moderní bezpečnostní systémy fungují na základě senzorů, jenž v případě detekce nějakého podnětu okamžitě vyšlou poplašný signál či informační zprávu na koncové zařízení uživatele (např. mobilní telefon). Do této kategorie zabezpečovacích systémů patří např. různé fotobuňky, detektory pohybu, mechanické spínače, elektronické terminály a zámky nebo poplašné sirény.

topsecurity.cz 2Dálková ostraha objektů

Jedním z účinných a oblíbených způsobů ostrahy je dálková ostraha objektů, která funguje na stejném principu, jako výše zmíněné elektronické zabezpečovací systémy, ale signál při případném vniknutí do objektu nepošle na mobilní telefon, ale na pult centrální ochrany (PCO). Ten je nepřetržitě obsluhován profesionálními operátory, kteří v takové situaci mohou ihned na dané místo vyslat zásahovou jednotku, která nad objektem převezme kontrolu. Zároveň mají operátoři nad objektem neustálou kontrolu a hlídají jeho bezpečí.

Zásahová jednotka, která by v případě napadení objektu okamžitě zakročila, je tvořena profesionálními a vyškolenými pracovníky fyzické ostrahy, kteří jsou po celou dobu akce v kontaktu s operátory pultu centrální ochrany.

Moderní kamerové systémy (CCTV)

Ještě zajímavější možností, která je vhodná především pro firemní objekty, sklady apod. je ostraha pomocí kamerových systémů. Ty fungují na obdobném principu jako dálková ostraha objektů – i v tomto případě je systém napojen na dohledové centrum, ve kterém jsou přítomni profesionální operátoři. Zásadní rozdíl a zároveň hlavní výhoda tohoto systému ale spočívá v ukládání obrazového materiálu. Díky tomu tak můžete kdykoliv online sledovat přímý přenos z Vašeho domu a to na jakémkoli počítači nebo chytrém mobilním telefonu. Máte tak neustálý přehled o tom, zda u Vás doma nebo ve firmě je vše v pořádku a nejsou tam nezvaní hosté. Další předností kamerových systémů je to, že kamerové záznamy mohou posloužit i jako důkazní materiál v případě soudního řízení.

Co se týká přenosu signálu z kamer do dohledového centra, tak ten může být uskutečněn buď prostřednictvím telefonních linek či sítě mobilního operátora (tento přenos je obvyklý zejména u elektronických zabezpečovacích systémů) nebo přes internetové spojení (zejména u moderních kamer s digitálním obrazovým signálem).

topsecurity.cz 3Vybrat si vhodný zabezpečovací systém ale není pro běžného člověka zrovna snadné a tak pokud o tomto řešení uvažujete, určitě se nejdříve poraďte s odborníky a nechte si doporučit řešení, které bude pro Váš dům nebo jiný objekt nejlepší. V dnešní době, kdy kriminalita stále roste, je třeba na vhodné zabezpečení myslet a tuto investici nepodceňovat. Šetřit na bezpečí se nevyplatí a pořízení vhodného bezpečnostního systému Vám může ušetřit nejen peníze, ale budete díky němu daleko klidnější.

Ohodnoťte článek

Sdílejte článek

Vložit komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*