de de de


Novinky:

3 pravidla, jak vybrat ten pravý dárek

Vybrat dárek, který dotyčného nejen potěší, ale i pobaví, není nic jednoduchého. A aby byl navíc ještě praktický, tak to už představuje přímo nadlidský úkol. Naštěstí existuje pár tipů, které vám s nákupem pomohou. Co byste neměli podcenit, jestli se chcete trefit do vkusu obdarovaného?

Všímejte si

Ze všeho nejdříve si ujasněte, pro koho dárek vlastně kupujete a co o dotyčném všechno víte. Je to typ člověka, který preferuje spíše potřebné věci, nebo mu udělá radost nějaká drobná legrácka typu vtipné ponožky? Zamyslete se nad jeho koníčky, zajímejte se o to, co rád dělá, pečlivě poslouchejte, o čem mluví, všímejte si, co si kupuje sám a čím se obklopuje, nebojte se být trochu osobní. Obecně se dá říct, že ženy kladou větší důraz na snahu člověka, který jim dárek věnuje, a všímají si detailů. Muži naopak lpí hlavně na praktičnosti.

Dejte si na čas

Do vybírání dárků se pusťte s předstihem, ve stresu, zmatku a shonu totiž jen těžko vymyslíte něco originálního. Jakmile máte určitou představu, vydejte se zmapovat terén. Stačí se porozhlédnout na internetu, kde můžete snadno a rychle najít přesně to, co hledáte. Na dárky se zkuste podívat očima toho, pro koho jsou určené, nepromítejte do nich svoje přání. Snažte se porozumět jeho potřebám, pátrejte po věcech, které mu usnadní práci, posunou ho dál.

Poskytněte něco navíc

Zamyslet se musíte také nad tím, kolik peněz hodláte do dárku investovat. Částka by neměla být příliš vysoká, abyste dotyčného neuvedli do rozpaků, ani příliš nízká, aby neměl pocit, že jste ho odbyli. Ovšem daleko důležitější než cena je přidaná hodnota dárku. Hodláte třeba koupit dámské tričko? Co třeba vybrat kousek, který bude nejen hezky vypadat, ale zároveň bude i šetrný k přírodě? Nebo se chystáte pořídit obdarovanému nějaký zkrášlující prostředek? Pak se porozhlédněte v oddělené přírodní kosmetiky. Sortiment je víc než široký – od tělových přes pleťové až po vlasové produkty. Stačí si jen vybrat!

Ohodnoťte článek

Sdílejte článek

Vložit komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*