de de de


Novinky:
Home » Jídlo » Poradíme vám, jak se zbavit chuti na čokoládě a sladkém

Poradíme vám, jak se zbavit chuti na čokoládě a sladkém

Čokoláda a jiné laskominy, to je s největší pravděpodobností neřest mnohých z nás. Pakliže se do této skupiny lidí řadíte, možná díky tomuto nevhodnému koníčku můžete trpět nejrůznějšími obtížemi a problémy. Jedinou cestou k nápravě je tedy zbavení se těchto zlozvyků, ať už je to čokoláda nebo jiné laskominy. V následujících řádcích vám přinášíme několik užitečných tipů.

Tipy, jak bojovat se závislostí na sladkém

V první řadě byste měli začít tím, že si doma nebudete nechávat hromady čokolády a sladkého. Přece jenom vůle každého je v prvopočátcích hodně křehká, a proto byste mohli sklouznout na tenký led. Pokud k vám chodí návštěvy a často nosí podobné laskominy, jednoduše je požádejte, ať to nedělají a klidně jim prozraďte svůj plán. Zároveň se vyhýbejte návštěvě míst, kde jsou čokoláda a sladkosti podávány ve velkém.

chocolate

Mějte v lednici připravené nakrájené kousky zdravé zeleniny, kterou si budete dopřávat v okamžiku, kdy dostanete chuť na sladké. Vhodná je také kompletní úprava celého jídelníčku. To znamená, najeďte na stravu, která není zatížena právě zvýšenými cukry.

Jak už to bývá zvykem, sladké je účinnou látkou pro úprk od stresu a obtíží. Když se do takové situace dostanete, potom zapomeňte na čokoládu a raději si vyčistěte hlavu nějak jinak. Typickým příkladem je čtení knih nebo pohybové aktivity. Ty mimochodem budou přispívat také k tomu, že třeba rychleji zhubnete přebytečná kila.

Jednou za čas se odměňte

Absolutní detox od čokolády je pochopitelně naprostým nesmyslem. Takže, pokud budete dodržovat vše výše uvedené, jednou za čas se můžete odměnit. Důležité je však to, abyste si dopřávali jen kvalitní a vysoce procentní čokoládu, která bude pro vaše tělo mnohem přínosnější, než obyčejné a jiné laskominy. Uvidíte, že pár výše uvedených tipů vám celkem spolehlivě pomůže zbavit se závislosti na sladkém.

Sdílejte článek

Vložit komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*