de de de


Novinky:

DRFG Davida Rusňáka investuje do sítě lékáren

Lékárenská síť DRFG Medical, kterou má na starost Rudolf Matějka, se žene vpřed jako letadlo. Společnost vlastní přes 15 lékáren po celé České republice a její počty plánuje dál navyšovat. Jak říká Rudolf Matějka v naší diskuzi, v tomto projektu zúročuje bohaté zkušenosti, které získal při zakládání vlastní firmy.

Kde můžeme navštívit lékárnu DRFG Medical?

Při aktuálním počtu 15 lékáren je možné je nalézt v Sokolově, Lounech, Kamenici nad Lipou, Moravské Třebové, Městečku Trnávka, Brně, Uničově, Troubelicích, Ostravě Porubu, Praze, Litoměřicích a v Kladně. Počet lékáren se plánuje dál navyšovat až na 25. Důležité pro DRFG Davida Rusňáka je, aby lékárna stála na vhodném místě a odkup probíhal co nejrychleji.

V čem jsou lékárny DRFG jiné?

Lékárna DRFG musí stát v kvalitní lokalitě a mít velkou prodejní plochu. Není nutné, aby byla umístěna ve velkých nákupních či obchodních centrech. Ideálním příkladem je lékárna ve Faustově domě v Praze. Ta plní svou funkci již tím, že se nachází v areálu nemocnice.

Investiční skupina se orientuje především na lékárny se samoobslužným prodejem. Lidé se totiž přiklánějí k samoléčbě, o lécích se informují a zajímají se. Rádi si zboží sami vyberou, přečtou si o něm či diskutují s lékárníkem. Hodně také dají na recenze. Proto jim samoobslužný prodej vyhovuje.

DRFG chce umístit své lékárny spíše v menších obcích se spádem 3 500 lidí. Nebude je zde trápit konkurence a lidé budou spokojení, že nemusí dojíždět pro léky do větších měst. DRFG Medical díky tomu ví, že síť lékáren Na zdraví nebude jako letadlo, které se řítí k zemi, ale naopak budou lékárny hojně využívány.

Jaká je konkurenční výhoda lékáren Na zdraví?

Lékárny Na zdraví se odlišují nabídkou konzultací, po kterých je od lidí velká poptávka. Běžné lékárny tuto možnost nenabízejí. DRFG Medical ve svých lékárnách nabízí konzultace především v oblasti redukce hmotnosti a dále semináře na téma Léčba chronické bolesti, poruchy spánku, problémy s trávením apod. Výhodou těchto seminářů je také to, že jsou nekomerční a nejsou během nich nabízeny žádné produkty.

Mezi další konkurenční výhodu lékáren Na zdraví patří skladování léků. Menší lékárny jsou nuceny léky objednávat několikrát týdně, protože skladování je náročné na finance. Lékárníci se tím vyhýbají změn v cenách. DRFG Davida Rusňáka toto vidí jako velkou výhodu ve svých lékárnách.

Ohodnoťte článek
Sdílejte článek

Vložit komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*