de de de


Novinky:

Nákup bitcoinu jednoduše a rychle

I když to s aktuálním kurzem bitcoinu vypadá jako na houpačce, určitě ještě není vše ztraceno. Naopak, řada odborníků tento stav přirovnává k „porodním bolestem“ nového produktu a očekává opětovný nárůst ceny. Navíc, když je cena nízko, určitě není od věci si nějaké bitcoinové drobné alias satoshi pořídit.

Vytěžit nebo koupit? Druhá možnost vyhrává

Když v roce 2009 vstupoval bitcoin na trh, bylo nejsnadnější cestou k jeho získání těžení na osobním počítači. Díky jeho zvyšující se oblibě by však byla dnes k témuž potřeba opravdu výkonná sestava v čele se silným zdrojem, výkonnou grafickou kartou a zejména levným poskytovatelem elektřiny. Dohromady tak můžete za vše potřebné zaplatit víc, než nakonec získáte z těžby bitcoinů. Mnohem jednodušší je tedy jeho pořízení „přímo.“

Pro bitcoin jako do supermarketu

Ano, tak jednoduché to je. Pátráte-li po návodu jak koupit bitcoin, máte v zásadě dvě možnosti: on-line směnárny neb bitcoinové automaty. Ty první najdete zejména v západní Evropě, i když občas bývají k vidění i u nás. Stačí zadat částku, kterou si přejete za bitcoiny utratit, zadat adresu své internetové peněženky a těšit se z nově nabytého kryptobohatství. Nevýhodou tohoto řešení jsou vyšší nabízené kurzy, výhodou pak absolutní anonymita.

Druhou možností jsou internetové směnárny. Připravte se však na to, že při registraci budete muset prokázat svou totožnost, a to často naskenovanou kopií vašeho občanského průkazu. Získáte však větší volnost v manipulaci s kryptoměnami a přístup prakticky odkudkoliv. Stačí spárovat svou platební kartu a ke každé transakci připočíst i menší manipulační poplatek.

Bez virtuální peněženky to nepůjde

Nezbytnou podmínkou pro váš rychlý nákup bitcoinu je ovšem ještě jedna maličkost – zřízení virtuální peněženky. Bitcoin je vlastně unikátní posloupnost čísel, a na více úložištích je nelze mít najednou jinak než jako zálohu. Virtuální peněženka vám vygeneruje unikátní internetovou adresu, kterou stačí sdělit odesílateli bitcoinů (burze či bitcoinomatu), a právě sem poté vaše kryptoměna dorazí. Pro rychlejší přístup vám může vygenerovat rovněž QR kód. A pokud chcete mít absolutní jistotu, pořiďte si navíc i tzv. hardwarové peněženky. To už je však téma na docela jiný článek.

Ohodnoťte článek
Sdílejte článek

Vložit komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*