de de de


Novinky:

Sídlo firmy na „dobré adrese“ je prvním velikým krokem k úspěchu ve vašem podnikání

Získat prestižní adresu pro sídlo firmy nemusí být tak neřešitelný problém, jak by se některým, obzvláště začínajícím podnikatelům snad mohlo zdát. Téměř ve všech větších evropských městech, ta česká nevyjímaje, lze narazit na poskytovatele tzv. virtuálních sídel či kanceláří. Právě tito poskytovatelé dokáží firmám a živnostníkům nabídnout nezřídka velmi hodnotný servis, který zčásti či zcela nahrazuje provoz vlastní reálné kanceláře. To vše bývá většinou k dispozici na nějaké „dobré adrese“ ve vyhlášené obchodní čtvrti či v jiné luxusní lokalitě například Londýna, Vídně, Mnichova nebo třeba naší Prahy.

Sídlo firmy je nezbytnou součástí byznysu

Bez oficiálního sídla se dnes ze zákona neobejde žádný živnostník. Jakým způsobem této povinnosti každý podnikatelský subjekt dostojí, záleží však do jisté míry na něm, na jeho potřebách a možnostech.

Existují firmy působící v oborech vyžadujících vlastní prostory a patřičné zázemí. Ty se o využití virtuálních kanceláří zajímají spíše okrajově a podstatnější je pro ně nalezení takové lokality, která bude splňovat jejich nároky například na dopravní obslužnost, množství potenciálních zákazníků či právě na dostatečně velké prostory pro provoz. V této souvislosti stojí za zmínku vzestup popularity Vítkovic, ostravské čtvrti, která zažívá svou malou renesanci a postupně přitahuje čím dál větší množství firem.

Přínos virtuálních kanceláří některým profesím je zjevný

Celá řada profesí se však bez výše zmíněných záležitostí poměrně dobře obejde a právě jim jsou služby virtuálních sídel určeny především. Jedná se o poradce z nejrůznějších oborů, o počítačové odborníky, pojišťovací agenty a mnohé další.

Každý, kdo podniká nebo se s vlastním byznysem teprve chystá začít, by měl dobře zvážit, zda by i pro něj nebylo fungování ve virtuální kanceláři přínosné.

Většina živnostníků se především v počátcích potýká s nedostatkem financí a také času. Stačí si však zvolit solidního provozovatele kanceláře a na výdajích za nájem a mzdy tím ušetřit nezanedbatelné částky. Vyžaduje to však co nejkomplexnější servis a právě na jeho šíři a kvalitu je důležité se zaměřit ještě před tím, než se podnikatel pro některého poskytovatele těchto služeb rozhodne.

Co by v žádném případě nemělo chybět

Je tu hned několik základních služeb, které by v nabídce provozovatele virtuálního sídla rozhodně chybět neměly. Zpravidla čím více, tím lépe.

A) SLUŽBY RECEPCE – Plně funkční recepce s personálem, který krom jiného obstará první kontakt všech návštěv se svěřenými firmami.

B) TELEFONICKÉ SPOJENÍ I FAX – Bez toho se nelze obejít. Jde o zajištění nepřetržitého spojení, kdy recepční či telefonní operátor vyřídí všechny hovory. Lze je přesměrovat nebo na ně upozornit za pomoci SMS a podobně. Došlé faxy bývají obvykle převedeny do digitální podoby a odeslány mailem.

C) LISTOVNÍ A JINÉ ZÁSILKY – Musí být zajištěno přebírání všech došlých zásilek, které si může živnostník buď osobně vyzvednout nebo si domluvit i jejich přeposílání na jinou adresu.

D) KANCELÁŘ NEBO ZASEDAČKA – Je důležité, aby byla k dispozici nějaká zasedací místnost pro případ úředního jednání či obchodní schůzky.

E) ADMINISTRATIVNÍ PRÁCE – Kopírování, přepis nebo skenování nejrůznějších dokumentů, případně i výpomoc s fakturami či reklamními materiály.

F) VIDITELNÉ OZNAČENÍ – Cedulka nebo tabule s označením firem registrovaných v budově by se měla nacházet buď u vchodu, nebo v recepci.

Zajímavá adresa dodá podnikání na významu

Umět si vybrat co nejlepší adresu pro oficiální sídlo firmy je mnohdy téměř stejně důležité, jako kvalita doprovodných služeb, které jsou provozovatelem nabízeny. Některé prestižní lokality bývají nezřídka podnikatelskými subjekty doslova přecpány a každý jen trochu zkušenější podnikatel by měl vědět, že pozitivní efekt „dobré adresy“ může lehce pozbýt na významu, pokud se pod jednou střechou papírově nalézá až příliš vysoký počet společností.

Poněkud „méně frekventované“ místo v dobré čtvrti některého z větších měst udělá firmě z hlediska serióznosti podstatně větší službu, než budova napěchovaná nejrůznějšími společnostmi až po střechu.

Celkový profit může mít pro podnikatele zásadní hodnotu

Kvůli úspoře nákladů není hned nutné utíkat do některého z daňových rájů. Zásadního snížení výdajů lze dosáhnout i přesunem firemního sídla v rámci republiky. Svěřit běžný denní chod svého byznysu do rukou skutečných profesionálů a ušetřit tím měsíčně velice solidní částky je zcela reálné a výběr kvalitního poskytovatele firemního sídla může tedy zásadním způsobem ovlivnit celkovou obchodní bilanci mnoha tuzemských podnikatelů a společností.

Sídlo firmy na „dobré adrese“ je prvním velikým krokem k úspěchu ve vašem podnikání
Ohodnoťte článek
Sdílejte článek

Vložit komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*