de de de


Novinky:

Domácí léčba chřipky

Chřipka je velkou nepříjemností, která nás může provázet v průběhu jakéhokoliv ročního období. Onemocnění kombinované s rýmou, kašlem, smrkáním a samozřejmě zvýšenou teplotou či horečkou. Taková chřipka dokáže normálního člověka vyřadit z běžného fungování až na několik dnů.

Léčit se lze dvěma odlišnými způsoby.

  • Prášky a antibiotika
  • Domácí léčba

První zmíněná varianta je celkem zřejmá. V lékárně si zakoupíte nejrůznější léky, popřípadě zajdete k lékaři a ten vám předepíše silnější antibiotika. Ne každý je však příznivec této „chemické“ léčby. A právě pro druhou skupinu lidí přinášíme několik praktických informací, jak se chřipky zbavit svépomocí nebo ji efektivně předcházet.

Jak zatočit s neočekávanými příznaky?

Obezřetní byste měli být již na počátku tohoto onemocnění. Začnete-li pociťovat jakékoliv příznaky, stane se vaším největším pomocníkem a přítelem česnek. Ano, pro někoho možná nepředstavitelný proces, který je ale velice efektivní a účinný.

Stačí, když si po dobu alespoň dvou dnů dáte dva stroužky česneku denně. Ten má dosti léčebné účinky a likviduje v těle spoustu nežádoucích bakterií.

Co dělat v období chřipky?

Jestliže příznaky onemocnění nepodchytíte v samotném prvopočátku, nezbývá, než se do léčby pustit se vší vervou. V tomto směru vám přinášíme pár praktických rad, s nimiž se nemoci můžete poměrně rychle zbavit.

  • Při pocení se oddávejte opakované konzumaci kuřecího vývaru. Ten je totiž přínosnou zásobárnou soli, kterou během pocení v posteli dostanete ze svého těla.
  • Pokud si dáte koupel, nezapomeňte si do ní přidat několik kapiček meduňkového oleje. Jeho výsledkem bude dokonalé uvolnění dýchacích cest.
  • Na krk zase dokonale zabírá ohřátá vincentka s mlékem. Pro ještě silnější účinek je dobré přidat také cibuli. Poměr obou nápojů je vhodné volit 50/50.
  • Dopřávejte si spousty přírodních čajů. Mezi ně patří kupříkladu ten heřmánkový, anýzový, fenyklový, ale i šípkový.
  • Příjemnou informaci máme také pro milovníky sladkého. Hořká čokoláda působí proti-bolestivě, takže zatočí s nežádoucím pálením v krku.
  • Jedním z pradávných receptů babiček jsou rozmačkané brambory položené na krk nebo hruď.
  • Zapomínat nesmíme ani na milovníky vína. Tento léčebný nápoj si v ideálním případě svařte a podávejte ho horký. Nejlépe v kombinaci s citronem, medem a hřebíčkem.

Nezatracujte metody léčení našich předků, kteří se s pomocí výše uvedených receptů dokázali zbavit chřipky, kašle, rýmy, pálení v krku a bolesti hlavy. Zkuste pro jednou přírodní léčbu tohoto onemocnění, popřípadě ji alespoň zakomponujte do léčby od lékaře, protože výsledné uzdravení můžete náležitým způsobem urychlit.

Obrázek převzat z webu www.freedigitalphotos.net (autor: zole4).

Ohodnoťte článek

Sdílejte článek

Vložit komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*