de de de


Novinky:
Home » Jídlo » Špekáčky na pivu od Ondřeje Slaniny

Špekáčky na pivu od Ondřeje Slaniny

Na 4 porce:

  • 8 špekáčků (Špekáček od Slaniny bez éček)
  • 400 g oloupané žluté cibule
  • 500 g kečupu
  • 500 ml tmavého piva
  • 50 g mírně pikantních feferonů
  • sůl
  • pepř

Spekacky na pivuŠpekáčky nakrájejte na silnější kolečka, cibuli zbavenou tuhého kořínku rozkrojte na polovinu a dále na klínky. Metličkou rozmíchejte kečup s tmavým pivem, opepřete a zalijte špekáčky, cibuli a celé feferony připravené v pekáči vhodné velikosti. Důležité je, aby suroviny byly zcela ponořené v omáčce a zakryté víkem. Nyní vložte do trouby na 160°C a nechte péct minimálně 1 hodinu. Vyzkoušejte, jestli cibule zcela změkla a zda je vzniklá omáčka dostatečně hustá a dochucená. Pokud ne, odklopte víko a nechte ještě přibližně půl hodiny péct při 120°C. Pravděpodobně nebude třeba, ale případně podle chuti přisolte a ihned podávejte s čerstvým chlebem. Přejeme vám dobrou chuť.

 

TIP – Váhala a jeho Špekáčky od Slaniny

Spekacek od Slaniny gPříprava dobrého špekáčku je závislá jen na použití základních jednoduchých surovin. Ve špekáčcích od Slaniny najdete jen vepřové maso, špek a jako bonus 20 % hovězího masa, které špekáčkům dodává příjemnou výraznou masovou chuť. Nic jiného než maso, špek a koření v nich nehledejte. Ať si z nich připravíte utopence nebo si je opečete na ohni, garantujeme výborný chuťový zážitek.

Hmotnost: 680 g
Cena: 110,50 Kč
K dostání na www.vahala.cz a www.uzeninyodslaniny.cz

TIP – Váhala špekáčky extra

Spekacky extra kusuŠpekáčky extra od Váhaly jsou šťavnaté, harmonicky kořeněné, s žádoucími malými kousky špeku, v přírodním střívku. Obsahují minimálně 70 % masa a jsou bez lepku,

Cena: 105,60 Kč
Balení: 680 g
K dostání na www.Vahala.cz

Sdílejte článek

Vložit komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*