de de de


Novinky:

Veganství jako životní styl

Vegetariánství je způsob života, o němž slyšel bezpochyby každý. Žijí jej lidé, kteří se vyhýbají jakékoliv konzumaci masa. Víte ale, co to znamená veganství? Na první pohled velice podobný výraz. Ten je ale z hlediska přijímání potravy postaven na vyšší úroveň, respektive ještě více omezen.

Veganství lze označit komplexně za filozofii, druh stravy a onen životní styl. Model stravování, při němž se vyhýbáte jakékoliv konzumaci živočišných produktů. Vedle masa do svého těla nedostáváte ještě ostatní výrobky pocházející ze zvířat.

  • Med
  • Mléčné produkty
  • Vejce a jiné

Lidé bojující proti utrpení zvířat

Veganství jako životní styl vás nutí přijímat určité myšlenky, které souvisí především s odporem k pojídání zvířat a výrobků z nich pocházejících. Často se tito lidé ztotožňují s dalšími názory na kácení pralesů, s příčinami globálního oteplování a podobnými aktivitami.

Do jistého stupně ideální a mírumilovný způsob života, ohledně stravy má však určité nedostatky. Ty mnohým lidem nedochází v plné míře.

Zdravotní rizika veganství

veganiJe naprosto pochopitelné, že odmítáním živočišné stravy tělu nedodáte množství potřebných látek. Je proto více než nutné, aby vegani zvýšili pojídání daných vitamínů, jež naleznou jinde, než ve zvířatech. Je to například vitamín D, vápník, omega 3 mastné kyseliny, vitamín B12, jód a selen.

Veganství z tohoto hlediska má také patřičný dopad na tělo člověka a to v pozitivním slova smyslu. Díky omezené míře cholesterolu se vyhnete mnoha zdravotním komplikacím.

Veganství ano či ne?

Pakliže chcete pojmout veganství jako životní styl, měli byste se nad tímto příjmem potravy co nejvíce zamyslet a zvážit všechny klady a zápory. Někdo k tomuto směru přistupuje v souvislosti s novodobými trendy, jiný jej vnímá podstatně hlouběji. Obrázek si však musí udělat každý zvlášť. Je to přece vaše tělo.

Obrázek převzat z webu www.freedigitalphotos.net (autor:  suphakit73).

Veganství jako životní styl
Ohodnoťte článek
Sdílejte článek

Vložit komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*