de de de


Novinky:

Zdolali jste Lysou horu? Víme, kde vás čeká odměna

Beskydy jsou v současné době nejatraktivnější přírodní oblast České republiky. Sjíždí se sem lidé z celé země, dokonce se zde setkáme i se zahraničními turisty, kteří sem jezdí většinou s jedním jediným cílem, a sice zdolat Lysou horu. I když jsou Beskydy krásné a skrývají v sobě mnoho přírodních krás, Lysá hora je přece jen nejatraktivnější část celých Moravskoslezských Beskyd.

Všichni se shodneme na tom, že do Beskyd se jezdí za krásnými výhledy, které se mění s měnícím se ročním obdobím. A právě ten nejkrásnější výhled je z vrcholku Lysé hory. Je tedy pochopitelné, že lidé se sjíždí zejména za tímto vrcholem, který je mimo jiné označován za nejvyšší vrchol Moravskoslezských Beskyd.

Na Lysou horu vede mnoho tras, přesto nejatraktivnější je takzvaný Bezručův výplaz, což je trasa, kterou chodil sám známý český básník Petr Bezruč. I vy se můžete po této trase vydat, ale samozřejmě můžete zvolit jinou trasu z mnoha.

Jak se nahoru dostanu?

Jak jsme zmínili, můžete využít několik tras. Vždy zhodnoťte svou fyzickou zdatnost a rozhodněte se pro trasu, kterou nepochybně zdoláte. Vybrat si také můžete z toho, jak vrchol Lysé hory zdoláte. Můžete se totiž nejen vydat nahoru pěšky, ale můžete to zkusit také na kole, případně na koloběžce.

Druhá alternativa je jistě zážitek, ale při pěší túře více vnímáte nádherné okolí Beskyd, které často až vyrazí dech z plic, jak je krásné.

Do Beskyd minimálně na víkend

Jestliže plánujete krásné Beskydy navštívit, určitě zde musíte strávit minimálně víkend. Lysá hora je sice nejatraktivnější cíl, ale není to zdaleka jediná krása, která se v Beskydech nachází. V blízké vzdálenosti jsou také Satinské vodopády, které si zamilují všechny romantické duše.

A pokud budete hledat ubytování, ubytujte se v Rekreačním centru Sepetná. Budete si moct vybrat, jestli se ubytujete v hotelu, penzionu či v bungalovech.

Ohodnoťte článek
Sdílejte článek

Vložit komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*