de de de


Novinky:

Péče o pleť v zimě není složitá. Dodržujte základní pravidla a bude vypadat skvěle!

Zima je krásná, ale náročná. Pro pleť určitě, protože ji dá pořádně zabrat. Proto byste se o sebe měla starat ještě o něco důkladněji než po zbytek roku – a nedělat časté chyby, kterých se české ženy v rámci péče o pokožku dopouštějí. Nepřestávejte číst a dozvíte se, kde jsou vaše slabá místa a jak mrazivé období bez újmy přežít.

Pořiďte si kvalitní kosmetiku

V prvé řadě začněte používat hydratační krémy, ačkoliv si možná mylně myslíte, že mohou způsobit zamrznutí vody v kůži. Je to mýtus, nepravda, lež… V každém případě se však poohlédněte po produktech s vhodnou konzistencí. Ideální je emulze, v níž je voda uvnitř tukových látek. V průběhu zimy je obecně lepší kosmetika s vyšším obsahem tukových látek. A neměly by chybět ani antioxidanty, které pleť chrání před negativním vlivem smogu.

Nešetřete na sobě krémem

Ženy, které mají strach z hydratačního krému, často používají pouze make-up. Což je velká chyba, protože během studených měsíců kůže vyžaduje mnohem větší porci výživných látek a vláhy než po zbytek roku. Na vině však není pouze počasí, ale i jiný styl oblékání. Máme tendenci se navlékat do několika vrstev (i když to kolikrát není zapotřebí) a kůže nemůže dýchat. Kvůli tomu pak hrubne, vysušuje se a praská.

S ohledem na výše uvedené faktory vám nezbude nic jiného, než pokožku pravidelně zásobovat potřebnými látkami pomocí kvalitního krému na suchou pleť. Znamenitou volbou je kosmetika Atoderm od BIODERMY. Neobsahuje alkohol, parabeny a parfemaci, je hypoalergenní a vhodná pro velmi suchou až atopickou pokožku.

Chraňte se před zrádným sluníčkem

Na ochranu před slunečními paprsky myslíme především v létě, zatímco v zimě nás nechávají chladnými. A právě proto jsou zrádné, a to především na horách. Slunce nepodceňujte a během prosluněných dní chraňte tvář denním krémem s ochranným faktorem. Vyhnete se tím bolestivým spáleninám a zabráníte tvorbě pigmentových skvrn. Nehledě na to, že nechráněná pokožka rychleji stárne.

Dodržujte pitný režim

S pitným režimem je to podobné jako s ochranou před slunečními paprsky. Mrazivé počasí k pravidelnému doplňování tekutin nemotivuje a je jen na vás, zda na něj budete myslet a průběžně tělu dodávat vodu. Naopak si raději odepřete nápoje, které namísto hydratace vysušují. Jmenovitě jde o kávu a alkohol.

Myslete i na rty

Na závěr apelujeme na ty z vás, které ještě nikdy neslyšely o balzámu na rty (berte s nadsázkou). Používáte-li pouze rtěnku a lesk, riskujete, že vám rty popraskají a budou nepříjemně pálit. Ochranu vyžadují proto, že je chrání pouze velmi tenká vrstva kůže a navíc nemají mazové žlázy. Přitom stačí tak málo – mít vždy po ruce zmíněný balzám.

Péče o pleť v zimě není složitá. Dodržujte základní pravidla a bude vypadat skvěle!
5 (100%) 1 vote
Sdílejte článek

Vložit komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*