de de de


Novinky:

Výběr kvalitní podprsenky pro malé i velké poprsí: průvodce od A po H

Jednou z věcí vedoucích k opticky dokonalé postavě je výběr kvalitní podprsenky. To je fakt, který si ženy často neuvědomují. Nejen že podprsenka může prsa hezky vytvarovat, pozvednout a udělat z nich přednost, je však také důležité, aby posloužila, zejména u větších prsou, jako opora zádům anebo při sportu. V našem článku naleznete tipy a triky pro výběr správného prádla pro všechny velikosti prsou. Dozvíte se jak vybrat správnou sportovní podprsenku, jak zvolit správnou barvu a střih pro různé příležitosti a v závěru naleznete také módní zajímavosti týkající se tohoto kousku vašeho šatníku.

Výběr kvalitní podprsenky: Obecné rady na začátek

Při volbě kvalitní padnoucí podprsenky byste se měla zaměřit nejen na střih a barvu, ale také na materiál.

Vždy je lepší investovat do dražšího kousku od osvědčeného prodejce prádla. To platí dvojnásob pro ženy s většími velikostmi, kdy se materiál může snáze vytahat.

Nezapomeňte na to, že velikostní označení se mohou u jednotlivých prodejců lišit. Pokud vám vaše obvyklá velikost nesedne, nebojte se požádat o radu obsluhu prodejny.

Myslete také na to, že se vaše postava v průběhu života může měnit. Pokud jste zhubla, nestačí podprsenku začít zapínat o jeden háček dál. Znova přeměřte své míry a navštivte prodejnu, kde si vyzkoušíte, jaká velikost vám sedne nejlépe. Vždy je lepší podprsenku zkoušet na prodejně.

Zjistěte jaká je vaše velikost

Pokud si nejste jistá jak změřit velikost vašich prsou, zkuste to podle následujícího návodu.

Prsa měříme v látkové podprsence bez výztuže a při výdechu. Při prvním měření metr ovineme okolo prsou v jejich nejširším bodě, tedy okolo bradavek. Metr musí kolem zad vést vodorovně, nesmí se zařezávat ani být příliš volný. Druhé měření provádíme těsně pod prsy. Některé kalkulátory požadují také míru v pase. Po zadání naměřených měr do kalkulátoru se vám vypočítá vaše velikost.

Jak vybrat správnou velikost košíčků a šířku ramínek?

Košíčky by měly pevně obepínat prsy od středu hrudní kosti a končit by měly v podpaží. Dejte při výběru pozor, aby nebyly příliš malé – prsa potom budou přetékat a pod oblečením vytvářet dojem “dvojitých prsou”. Naopak pokud vyberete moc velké, budou odstávat a to bude pod oblečením také zřetelné. Volte košíčky, které prsa hezky vytvarují a zároveň podrží. Když se předkloníte, prsa by měla zůstat na svém místě schovaná v podprsence.

Obecné pravidlo pro volbu šířky ramínek zní – čím větší prsa, tím širší ramínka. Podprsenka potom mnohem lépe poslouží jako opora zádům.

Tip: Pokud vám větší vaše přednosti v některých situacích překáží, existují na trhu speciální podprsenky, které prsa přitisknou k hrudi a tím opticky zmenší velikost o jeden až dva stupně.

Výběr kvalitní podprsenky pro sport

Možná jste nevěděly o tom, že sportovní podprsenky mají svoji vlastní kategorizaci rozdělenou podle náročnosti pohybu. Prvním stupněm je typ s nízkou oporou low, ten je vhodný například na jógu nebo gymnastiku. Druhý stupeň medium je vhodný pro turistky nebo cyklistky. Třetí typ pro vysokou oporu high se hodí na tenis nebo volejbal. A poslední typ extreme je vhodný pro běžkyně, jízdu na koni apod. Pokud jsou vaše prsa větší, vybírejte si klidně podprsenky s vyšší oporou i pro méně náročné sporty.

Nyní už znáte všechny potřebné informace pro výběr té správné podprsenky pro vás. Dbejte na kvalitu materiálu a správnou velikost. Zejména pokud máte větší prsa, je důležité jim dát potřebnou oporu. Poděkují vám za to i vaše záda.

Patříte k ženám s bohatým dekoltem nebo s postavou jemnějších tvarů? Podělte se s námi o vaše zkušenosti při výběru podprsenky v komentářích!

Sdílejte článek

Vložit komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*