de de de


Novinky:
Home » Ostatní » 5 důvodů proč pravidelně převážet psa v přepravce

5 důvodů proč pravidelně převážet psa v přepravce

Potřebujete svého psího mazlíčka často převážet v autě? A necháte ho jen narychlo nastoupit anebo pro něho máte připravenu speciální přepravku pro psy? Jak vlastně psa v autě zabezpečit, aby neohrozil sebe ani zbytek posádky? Přinášíme 5 důvodů, proč je bezpečnější převážet psa autem v přepravce.

1.    Bezpečnost na prvním místě

Jasným argumentem pro přepravku pro psy je bezpečnost. Pes v přepravce nemůže ublížit sobě ani okolí a v případě nehody zůstane na jednom místě a nebude cestovat po autě. Vzhledem k použitým materiálům se nemusíte obávat, že by psa nebylo možné z přepravky nouzově vypustit, pokud by již došlo k havárii.

2.    Známé místo

Přepravka pro psy může sloužit také jako prostor, s nímž si pes podvědomě spojí cestování. Jestliže se poprvé vstupu do auta obává, můžete ho navyknout na pobyt v přepravce doma mimo auto a poté pouze přepravku přemístit do auta. Usnadníte si tak společné cestování a pes nebude ve stresu.

prepravka na psy

3.    Rozšíření možností cestování

Přepravku na psy si můžete nechat vyrobit na míru vašeho vozu anebo zvolit speciální typ vhodný také pro leteckou přepravu. Vyřešíte tak dvě věci najednou. Se svým psem budete moci jezdit na pravidelné výlety, ale také se s ním vydat bez obav na dovolenou. Vše v jediné přepravce, na kterou bude zvyklý již z domova, takže pobyt v ní bude vnímat jako samozřejmost.

4.    Domov i pro další zvířata

Máte-li doma další zvířecí mazlíčky, můžete je v přepravce také ubytovat. Kočka, morče anebo křeček v ní budou mít v porovnání se psem více místa a přepravka jim může posloužit také jako výběh na zahradě za pěkného počasí. Společné převážení drobných zvířat se psem v jedné přepravce ale raději neriskujte.

5.    Pavlovův reflex

Známý ruský vědec I. P. Pavlov, který zkoumal chování psů a jejich podmíněné a nepodmíněné reflexy, by vám poradil, abyste psovi pobyt v přepravce spojili s něčím příjemným. Ať již dáte psovi do přepravky oblíbenou hračku anebo jej vybavíte chutným pamlskem, spojí si tuto situaci s něčím příjemný a příště se bude do přepravky těšit. Nehledě na to, že se díky ní dostane na nové místo, které bude moci pořádně prozkoumat. A to je také další odměna za trpělivost při pobytu ve stísněném prostoru.

Sdílejte článek

Vložit komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*