de de de


Novinky:

Manipulační technika jako spasitel všech skladníků

Žije ve vás stále domněnka, že práce skladníků je ta nejvíce náročná práce na světě? Zažeňte ji, jelikož ono to už dávno není pravda. Práce skladníků není tak složitá, jak se na první pohled může zdát. A už vůbec není tak těžká, jakou byla v minulosti. V současné době je manipulační technika poměrně snadná záležitost, tedy pokud je ve skladu dostatek manipulační techniky, která se vším pomůže.

Do té doby, než se na trhu objevila manipulační technika, byla práce skladníka opravdu velmi, velmi náročná. Jenže od té doby, kdy manipulační technika existuje, práce skladníka není tak náročná. Důvodem je to, že skladníci nemusí díky manipulační technice všechno těžké zboží, materiály, krabice nebo palety nosit v rukou. To znamená, že si nejen, že neuženou kýlu, ale na druhou stranu je práce i daleko rychlejší, a to těší zejména lídry podniku, kteří do manipulační techniky investovali.

Manipulační technika je vlastně skupina strojů, přístrojů a vynálezů, které pomáhají při manipulaci se zbožím, krabicemi, balíky či paletami. Obstarají vlastně veškeré přenášení za nás, my jednotlivé stroje a vynálezy jen ovládáme.

Jaké typy manipulační techniky jsou ve skladu nepostradatelné?

K nepostradatelným typům manipulační techniky se řadí zejména vozíky, a to jak vysokozdvižné vozíky, tak nízkozdvižné vozíky. Zatímco nízkozdvižné vozíky potřebujeme do všech skladů, ve všech skladech jakékoli velikosti si najdou uplatnění, vysokozdvižné vozíky jsou součástí zejména větších skladů, kde jsou police postaveny poměrně vysoko.

Oba typy manipulační techniky, tedy jak vysokozdvižné ruční vozíky, tak nízkozdvižné paletové vozíky, si můžete koupit i v inovativnější, modernější podobě, a sice v elektrické podobě.

Další typy manipulační techniky, které jsou spásou všech skladníků

K dalším nepostradatelným typům manipulační techniky patří také nízkozdvižné vozíky s váhou, které přemísťované palety zároveň zváží, nebo se také hodí paletové nůžkové vozíky.

Zdroj obrázku: pixabay.com

 

Ohodnoťte článek
Sdílejte článek

Vložit komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*