de de de


Novinky:
Home » Ostatní » Plast je užitečný a má všestranné využití
Plast je užitečný a má všestranné využití

Plast je užitečný a má všestranné využití

Plastová výroba je celkem běžná a mnoho různých produktů se tak objevuje jako materiál na stavbách nebo i v různých produktech či montážích.

Plast je velmi užitečný

Ačkoliv si to možná nechcete připustit, tak plast se velmi dobře uplatňuje i ve výrobě různých produktů, které se běžně využívají v různém odvětví. Vysoce výkonné plasty se vyznačují tepelnou stabilitou. To nejen při vysokých teplotách, ale rovněž jsou vysokou mírou odolné vůči chemickým prostředkům a dokonce je možné jejich sílu ještě více podpořit pomocí modifikátorů. Díky různým technologiím se vyrábí rozličné produkty. Prodej plastových polotovarů je celkem běžný.

Mezi plastové polotovary se řadí

  • Polyamid, POM – pevný, houževnatý s malým kluzným odporem se využívá na výrobu ložisek, ozubená a šneková soukolí. Mohou být v podobě malých válečků u dopravníků, ale také v podobě různého těsnění a podobně.
  • Plexisklo – materiál, který statečně odolává povětrnostním podmínkám, se dá použít ve stavebnictví, na zasklení určitých částí. Rovněž to může být skvělá světelná reklama nebo osvětlující těleso. Opět je zde neskutečně mnoho možností.
  • Teflon – má skvělé vlastnosti a velké využití při výrobě elektrotechnických zařízení. Nicméně opět může být použitý na ventily, ložiska, uzávěry a další produkty.
  • Plastové tyče a desky – zde se objevují produkty z PVC-U (Duroplast), PP (polypropylen), PE (polyethylen).
  • Polytan – výrobky z něho se dají používat v teplotním rozsahu od -30°C do +80°C pokud bude provoz trvalý. Při krátkodobém používání, které bude zhruba nejvíce 4 hodiny, je možnost teploty až do +120°C.
  • Polykarbonátpolykarbonátové desky slouží jako ideální zasklení, které se instaluje místo skla.
  • Ploché desky – skvělý materiál na výrobu reklamních věcí, cedulí nebo displejů a podobně.
  • Vlnité a trapézové desky – vhodné na zastřešení pergoly nebo různých přístřešků. Jejich předností je vysoká odolnost proti UV záření, kroupám, nízká hmotnost a ideální samočistící efekt. Překvapivě i teploty jsou celkem zajímavé. Teplotní stálost je od -20°C do +115°C.
  • Bond kompozitní panely – jedná se o sendvičové desky s hliníkovými krycími vrstvami a polyethylenovým jádrem, které se dají skvěle využít v exteriéru nebo své uplatnění naleznou ve stavebnictví.
Sdílejte článek

Vložit komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*