de de de


Novinky:

Znáte barvu roku 2019?

Rok, co rok dochází k vyhlašování nové barvy roku, která se stává trendem doby a promítá do nejrůznějších odvětví. I současný rok 2019 není jiný. Možná se ptáte, kdo má právo vyhlašovat barvu roku? Kdo má tu moc určovat novodobý styl všemi směry?

Na takové otázky existuje poměrně snadná a jasná odpověď. Jsou to především vlivné společnosti na trhu, které s barvami obchodují na nejrůznější úrovni. Zároveň nejde jen tak o ledajaké určení barevnosti, jak by si mohl, kdo myslet. Takovému procesu předchází nejrůznější průzkumy, reakce na trh a mnohé další. Jednotlivých odstínů pro rok 2019 může být hned několik, v globálním měřítku je to však pouze ta jedna jediná.

Korálová barva roku 2019

Nyní už můžeme s jistotou napsat, že barvou roku 2019 je korálová barva. Oproti předchozím ročníkům, kdy vedla fialová a zelená jde o velice svěží, jednoduchou, a hlavně jemnou barvu. Ne nadarmo je korálová spojována s přirozeností, podmanivostí a v neposlední řadě také s optimismem, hravostí a radostí.

Korálová barva roku 2019 má cíl jediné. A to je motivovat, nabíjet a povzbuzovat. Všechny tyto vlastnosti jsou spojovány s tímto prchlivým odstínem, který ve své podstatě pochází z hlubin přírody, a to konkrétně z moře.

Barva roku 2019 se velice rychle rozšířila ve společnosti a už je k vidění v mnoha segmentech. Módou počínaje a bytovými doplňky konče. Korálová barva se jednoduše promítá do všech sfér lidského bytí.

Konkrétní odstíny barvy roku 2019

Jestliže vás zajímá, kdo se postaral o určení barvy roku 2019, prozradíme vám to. V první řadě to byl určitě koncern Pantone, v rámci jehož výběru jednoznačně zvítězil korálový odstín barvy Living Coral. Právě tento odstín se prezentuje lehce zlatavým podtónem.

Dále to byla i značka Sherwin-Williams, která kombinací oblíbených barev dospěla také k jedné z variant korálového odstínu. Teplá a hřejivá barva v jejím podání nese název Caver Clay. Dále bychom se měli zmínit také o společnosti Akzo Nobel. Ta korálový odstín prezentuje spíše v neutrálním duchu, kde nechybí hřejivost a svým způsobem i jistá fádnost. Možná právě proto je odstín Spiced Honey tak populární.

stux / Pixabay

Užívejte si barvu roku 2019

Podlehněte kouzlu korálové barvy, která vás jisto jistě bude doprovázet během celého tohoto roku. Na fasádách domů, u oblečení, bytových doplňků a jiných prvků. Spatřit ji můžete v podstatě kdekoliv, ať už ve větším nebo menším měřítku. Stále tu je a bude minimálně do konce roku 2019. Do té doby, než dojde k vyhlašování nové barvy roku, která nahradí tu korálovou.

Pokud chcete být v jakémkoliv směru trendy, především dámy by v rámci svého šatníku rozhodně neměli podceňovat korálovou barvu dodávající šmrnc, styl a nadčasovost. Přesvědčte se o tom sami.

Sdílejte článek

Vložit komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*