de de de


Novinky:

Zvolte si správné plemeno kočky

Kočka, to není pouze ta vesnická, kterou zná bezpochyby každý z nás. Pokud se rozhodnete pořídit si kočku do domácnosti nebo na zahradu kolem domu, máte v dnešní době jistě na výběr. Ano, za šlechtěná plemena si určitě připlatíte, na druhou stranu získáte milovaného společníka s jasně danými charakteristickými vlastnostmi.

Jestliže byste rádi obdrželi tipy na plemena oblíbených koček, začtěte se do následujících řádků.

Kočky s originálním vzhledem

Pokud dáváte přednost kráse, unikátnímu barevnému zabarvení a kladným kočičím vlastnostem, potom je určitě z čeho vybírat. Vaším favoritem číslo jedna se může stát například americký curl. Kočka s netradičně stočenýma ušima, dlouhou srstí a povahou kotěte. S tímto plemenem se rozhodně nudit nebudete.

Jestliže milujete britské modré kočky, ale vadí vám delší chlupy, nemusíte se o pohled na podobné plemeno v žádném případě ochuzovat. Co byste řekli chytrému a skutečně oddanému společníku s podobným vzhledem? Může jím být třeba ruská modrá kočka. Její povaha je mnohými odborníky přirovnávána k té psí.

Nakonec si dovolíme zmínit ještě jednu hravou společnici, jejíž zabarvení také není příliš vidět a nepatří rozhodně mezi ta tradiční. Je to barmská kočka, ve které se mimo jiné skrývá i trochu žárlivá povaha. A pokud vám tento výběr plemen nestačí, zaměřte se na další.

Plemena koček na jednom místě

Dejte v tomto případě přednost bohaté databázi koček, kde se vám dostane přehledného a pestrého množství informací, včetně fotografií jednotlivých plemen. Zjistěte klady a zápory každého plemene, a to na jediném místě. Tím se stane internetový portál infopes.cz, kde funguje kategorie zaměřená právě na plemena koček. Vzhledem k tomu, že si novou kočku pořizujete na spoustu dlouhých let, je vhodné zvolit charakter plemene, který vám bude nejbližší.

Sdílejte článek

Vložit komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*