de de de


Novinky:
Home » Sport » Kam v Čechách na lyže?
Kam v Čechách na lyže?
Lyžovácí v Čechách

Kam v Čechách na lyže?

Přichystali jsme pro vás přehled těch nejoblíbenějších lyžařských středisek u nás i v zahraničí. V dnešním článku se zaměříme na naši vlast, a pak se v dalších článcích přesuneme k našim západním sousedům do trochu jiných nadmořských výšek. Naše lyžařská střediska sice nemohou konkurovat alpským areálům, ale i tak mají co nabídnout.

Ještěd

Mezi oblíbená místa patří Ski Ještěd. Díky skvělé dopravní dostupnosti cesta z Prahy netrvá déle než hodinu, pro místní vlastně tramvají přímo pod sjezdovku. A pokud dorazíte včas, čeká na vás kryté parkoviště. Pro malé lyžaře jsou ideální široké pláně. Pro rodiny zase společně strávený čas na čtyřsedačkové lanovce a ne extrémně předražená restaurace pod sedačkovou lanovkou na Červený vrch. Výhodou je poměrně velká pestrost sjezdových tratí, takže se nemusíte bát, že strávíte celý den na jednom svahu.

Další známé středisko vyhledávané hlavně rodinami s dětmi je skiareál Rokytnice nad Jizerou. Místní široké sjezdovky bez zrádných míst jsou vyhledávány pro snadnou výuku jak lyžování tak snowboardingu. Klasické vleky tu značně převažují, přesto se dvěma sedačkovými lanovkami dostanete na většinu sjezdařských tratí.

Místem s jedinečnou atmosférou, kde tráví lyžařskou sezónu prominenti, je bez pochyb středisko Špindlerův mlýn. Nabízí jedinečné hřebenové běžkařské tratě v výšce přes 1200 m nad mořem. Za slunečného počasí se na vrcholu otevírají nádherná panoramata Krkonoš. Za slunečného počasí se zde otevírají nádherná panoramata Krkonoš. Na své si přijdou také pokročilí sportovci, pro které může být adrenalinovým zážitkem černá sjezdovka FIS World Cup. Celý areál poskytuje komfortní přepravu pěti sedačkovými lanovkami. Kvůli značné popularitě počítejte s vyššími cenami jak skipasů, tak ubytování a jídla. Mezi tradiční sportovní areály patří Harrachov. Výhodou tohoto střediska je snadná orientace.

Lyžovácí v Čechách

Nabízí sice jen čtyři sjezdové tratě, zato všechny minimálně kilometr a půl dlouhé, navíc dosažitelné dvěma sedačkovými lanovkami. Harrachov láká i sportovní běžkaře, kteří v okolí naleznou řadu dobře upravených tras. Výhodou tohoto střediska je snadná orientace navíc na všech pět sjezdovek vás v\vezou dvě sedačkové lanovky.

Ski resort Černá hora zahrnuje areály Jánské lázně a Černý důl. Na vrchol Černé hory se vyvezete Černohorským expresem a užívat si můžete docela dlouhých červených sjezdovek. Oblíbený sjezd přes dva a půl kilometru začíná sešupem po černé, pak se ještě protáhnete chvíli na červené a na závěr se zklidníte na modré.

autor fotek: redakce LookCool.cz

Rate this post
Sdílejte článek

Vložit komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Plotové dílce a hliníkové ploty vyřezávané laserem
Bytové dekorace, které se hodí i do vašeho bytu