de de de


Novinky:

Kdy začít se sportem u dítěte?

Otázka, na níž hledá odpověď velká spousta rodičů. Každý chce mít doma slavného fotbalistu, hokejistu nebo plavce. A všichni si jistě uvědomují, že být nejlepší, znamená věnovat se dané sportovní disciplíně od útlého dětství.

Možná hned v úvodu tohoto článku vás zklameme, protože neexistuje téměř žádné jasně dané pravidlo, kdy vyslat dítě do sportovního kroužku. Vaše ratolesti jsou individuálními jedinci, mají odlišné charakterové vlastnosti a jejich fyzický a psychický vývoj se také liší.

Položte si otázky, které jsou důležité

Nežli se rozhodnete pro ten či onen sport, berte ohledy na vyspělost svého dítěte. Sami, jako rodičové musíte poznat, kdy je ratolest schopna pravidelně navštěvovat sportovní oddíly a zároveň si z nich odnést vstřebané informace.

Odpovědi hledejte v těchto sférách.kdy zacit se sportem

  • Zvládne mé dítě sport fyzicky i psychicky?
  • Dokáže přijmout další autority a podrobit se jejich příkazům?
  • Je schopno začlenit se do týmu dětí, kde bude plnit svoji jasně danou roli?

Ať už začne dítě se sportem v jakémkoliv věku, neměli byste opomínat na jeho školní povinnosti. Mnohdy totiž bývá zvykem, že nadšení pro sport nevydrží každému a bez řádného vzdělání se pak přivírají dveře téměř všemi směry.

Věk, který bude rozhodující

Abychom i přes výše zmíněné byli alespoň částečně konkrétní, průměrný věk mladých sportovců se pohybuje mezi 5-7 lety. Vše samozřejmě závisí na zvoleném sportu. Například zápas začne dělat dítě o několik roků později.

Občas bývá zvykem, že čím dříve se začne, tím dříve se skončí, není to ale pravidlem. Jsou však tací rodiče, jež podávají přihlášky do sportovních oddílů až kolem desátého roku dítěte a snaží se tak prodloužit jeho zájem o daný sport.

Aby se z vašeho potomka stal skutečný profesionál, jenž se sportem živí, je třeba nadšení, zápal a talent.

Obrázek převzat z webu www.freedigitalphotos.net (autor: Naypong).

Kdy začít se sportem u dítěte?
Ohodnoťte článek
Sdílejte článek

1 komentář

  1. Ahoj, taky sme nedávno s manželkou řešili tuto otázku. Máme 6letého kluka. A upřímně – je trošku nemehlo. Kroužky ho nebavily, občas sme ho podezřívali, že se mu i děti smějí. Nakonec připojil ruku k dílu tchán. Ten přišel s nápadem za všechny prachy – cvičení doma. A prej bych měl jít klukovi příkladem, páč manželka dobře peče…co vám budu vyprávět…není to to, co to bývalo. Takže sme se rozhodli zainvestovat do zdraví. Cirka před rokem sme domů pořídili běhací pás – dovolím si přidat i odkaz na web,na kterém sme pořídili – jde totiž o web, kolem kterého se motají jen odborníci, co dokážou dobře poradit. http://www.fitham.cz/bezecke-pasy nejen že to cvičení chytlo našeho Pavla, ale začalo to bavit i mě a manželku. Přece jenom je Pavlík na běhací pás trošku menší a taky se trošičku otrkal mezi kamarády, takže sme se rozhodli pro fázi 2. Vybrat nějaký koníček – opět sme uspěli a tentokrát se stolním tenisem….takže letos k Vánocům dostane stůl na pinčes – ze stejného obchodu -http://www.fitham.cz/stoly-na-stolni-tenis fakt si to nemůžu vynachválit.

Vložit komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*