de de de


Novinky:
Home » Sport » Proč si pořídit elektrokolo
Proč si pořídit elektrokolo
bmc teammachine slr01 disc team 2018 road bike red black ev302689 3085 5

Proč si pořídit elektrokolo

Chcete dělat něco pro svou postavu a zvýšit svou fyzickou kondici? Pokud se sportem začínáte a vybrali jste si cyklistiku, tak nejlepší volbou je pro vás elektrokolo. Rozhodně neodvede všechnu práci za vás, ale výrazně vám pomůže v náročném terénu a ulehčí tak i náročnou vyjížďku.

Jak funguje elektrokolo

Elektrokolo je jízdním kolem, které má přidaný pomocný motor. Sami si můžete zvolit stupeň motoru a ovlivnit tak, jak moc vám kolo bude při jízdě pomáhat. Motor se dá i úplně vypnout a vy si tak můžete užít jízdu jako na běžném horském nebo silničním kole. Elektrokolo můžete použít, když vyjíždíte kopec, když jedete v náročném terénu nebo když si chcete na chvilku odpočinout od šlapání.

Hubněte cyklistikou

Výhodou jízdy na kole je také to, že při ní spalujete velké množství kalorií a hubnete. Navíc pokud vás cyklistika začne bavit a budete jezdit pravidelně, tak máte vyhráno. Na kole posilujete hlavně nohy, ale také střed těla a ruce. Občas vás můžou bolet záda, tak je dobré se před jízdou a po jízdě protáhnout. Strečink určitě nevynechávejte ani nezanedbávejte.

Můžete i šlapat

Nemyslete si, že pokud si pořídíte elektrokolo, tak už nebudete nikdy muset šlapat. Je na vás, jakou jízdu si zvolíte, kdy použijete pomocný motor a jak moc se necháte kolem pouze vézt. Pokud jedete do práce a máte městské kole, tak oceníte, že nepřijedete do práce upocení a unavení. Díky pomocnému motorku pro vás jízda bude plynulá a pohodlná.

Množství doplňků

Ke každému jízdnímu kolu si můžete dokoupit doplňky podle libosti. Samozřejmostí je osvětlení, které je na kole povinné ze zákona. Pro větší bezpečnost se rozhodně doporučuje cyklistická helma, brýle a také cyklistické rukavice. Vyberte si také pohodlné sedlo, které stojí za to vyzkoušet. A pokud jezdíte na silničním kole, tak se vám vyplatí investovat i do cyklistického oblečení.

Sport i rehabilitace

Další velkou výhodou elektrola je, že ho můžou použít všechny věkové kategorie a navíc i lidé, kteří jsou zdravotně omezeni. Elektrokolo je skvělým prostředkem k rehabilitaci a po úraze vás může vrátit zpátky do aktivního života.

Nízká spotřeba a šetrnost

Určitě oceníte, že elektrokolo má nižší spotřeba než kdybyste si pořizovali třeba malý motocykl nebo auto. Skvěle se hodí do městského provozu, kde se vyhnete kolonám. Navíc je jeho použití velmi šetrné k životnímu prostředí.

Rate this post
Sdílejte článek

Vložit komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Plotové dílce a hliníkové ploty vyřezávané laserem
Bytové dekorace, které se hodí i do vašeho bytu