de de de


Novinky:

Správná výbava pro běhání

Běh je pohybovou aktivitou, jíž propadá stále více lidí. Do značné míry je to spojeno s tím, že při této činnosti nejste omezováni prostorem, časem a mnohdy ani financemi. Základní běžeckou výbavu pořídíte za přijatelný peněžní obnos a můžete se pustit do zlepšování svých výkonů.

Ač výše uvedená definice působí jakkoliv jednoduše, právě volbu správného vybavení pro běhání nesmíte v žádném případě podceňovat. Vaše pohodlí a potažmo i fyzické zdraví se odvíjí od jednoho zásadního prvku. Jsou to pánské a dámské boty na běhání.

Nejlepší boty pro běhání

Boty jsou jedním z mála doplňků, na němž není radno šetřit. Ty si v každém případě pořiďte ve specializovaném obchodě, protože právě s jejich výběrem vám poradí zkušení prodejci. Důležitá je nejenom velikost, ale také podrážka, která by měla odpovídat danému povrchu.

Mezi oblíbené boty na běhání patří jistě značky Brooks, Adidas, Nike, Mizuno a New Balance.

Jaké oblečení na běhání?

vybava na behV okamžiku, kdy máte pořízené boty, jež vám opravdu sednou, je nejvyšší čas přistoupit k nákupu ostatních svršků. Budete-li se běhání věnovat celoročně, počítejte s bohatší výbavou. Ta vám musí posloužit nejenom v letním období, ale i za nevlídného počasí, mnohdy i v dešti a v zimě.

Pro lepší pohodlí investujte do funkčního prádla a oblečení určeného přímo na běhání.

  • Nátělníky a trika s krátkým a dlouhým rukávem
  • Mikiny a bundy (lehčí a teplejší)
  • Kvalitní ponožky
  • Čepice, čelenky a šátky
  • Rukavice, ledvinky a batohy

Praktické běžecké doplňky

Kvalitní boty na běhání a oblečení však nejsou tím jediným, co byste sebou měli mít. Pokud se budete vydávat na delší trasy, pořiďte si také běžeckou láhev na vodu. Chcete-li mít o své kondici patřičné povědomí, zainvestujte do sporttesteru, jež kontroluje tepovou frekvenci a přináší přehledně řadu dalších důležitých údajů.

Obrázek převzat z webu www.freedigitalphotos.net (autor: nenetus).

Správná výbava pro běhání
Ohodnoťte článek
Sdílejte článek

1 komentář

  1. Doplním k výběru běžeckých bot trošku komplexnější článek: http://blog.mujbeh.cz/jak-vybrat-bezecke-boty/

Vložit komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*