de de de


Novinky:

Rady od zkušených rybářů, jak na lov velkých kaprů

Rybaření je oddechový koníček, který začíná mít v oblibě stále více lidí. Je to pochopitelné, z tohoto rychle ubíhajícího a uspěchaného světa chtějí lidé na chvilku utéct, chtějí zpomalit. Proto se uchylují k rybaření, což je velmi klidný koníček, který však přináší jistou dávku uspokojení. Přece jen neustálé zlepšování se a snaha o ulovení největšího kapra, to je pohon nejednoho rybáře. Jene rybáři nám jistě dají za pravdu, když řekneme, že ulovit velkého kapra, to není nic snadného a jednoduchého. Kapři jsou sice v hojném zastoupení v našich vodách, ale ulovit tak velkého kapra, o kterém se rybářům ani nezdá, to je trochu oříšek.

Drtivá většina rybářů chytí menší kapry, jenže s takovými úlovky nemohou jít na soutěže, které se často konají. Musí se předvést s trochu většími úlovky, ty vám ale pomůžeme chytit. Zeptali jsme se zkušených rybářů, kteří nám prozradili tipy, jak na lov velkých kaprů. Pokořte tedy svůj dosavadní rekord a ulovte kapra, o kterém se vám bude zdát ještě pěkných pár měsíců.

zdroj obrázku: pixabay.com

Rady, jak na lov velkých kaprů

  • Lokalizace je základ úspěchu. Každý zkušený rybář tvrdí, že bez lokalizace to zkrátka nepůjde. Je třeba lokalizovat kapry, nejvíce aktivní jsou v teplých vodách, kde lokalizace půjde snadněji. Stejně tak lze předpokládat, že hodně kaprů se bude nacházet ve vodách, kde jsou viditelné podvodní překážky, jelikož tam se uchylují kapři i v chladnějších dnech a ročních obdobích.
  • Volba revíru je také téma samo o sobě a velmi se podílí na úspěšnosti lovu. V ideálním případě lovte v menších rybnících a vodách, které nejsou větší než patnáct hektarů.
  • Krmné boilies je synonymem úspěchu. Volte spíše ovocné příchutě a barvy, jako je červená nebo žlutá. Existují také boilies v dipu, které jsou pro kapry taky dostatečně skvělé lákadlo.
  • Mějte u sebe taky pelety, které jsou vhodnou náhražkou, ať už jsou jakékoli značky. Ideální jsou pelety v červené barvě, které prokázaly vysokou efektivnost.
Ohodnoťte článek
Sdílejte článek

Vložit komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*