de de de


Novinky:

4 tipy, jak se vyhnout bacilům

Současné chladné a vlhké období „přeje“ bacilům. Rýma, kašel, únava, oslabení organismu, bolest celého těla – to všechno je pro přelom zimy a jara typické. Pokud polykáte vitaminové doplňky po hrstech a nemoci se vám přesto nevyhýbají, zkuste vyzkoušet osvědčené triky.

Hýbejte se

Pohyb prospěje nejen vaší fyzické a psychické kondici, ale i vašemu zdraví. Věnujte se tedy nějaké sportovní aktivitě alespoň půl hodiny denně a uvidíte, že váš imunitní systém bude pevnější. Nemusíte se ale dřít v posilovně do úmoru, postačí i obyčejná chůze, plavání nebo jízda na kole.

Odpočívejte

Nepodceňujte odpočinek. Důležitý je hlavně pravidelný spánek, využijte tedy dlouhých nocí a odeberte se na kutě co nejdřív. Pokud budete spát alespoň osm hodin denně, budete až třikrát méně náchylní k nachlazení, než ti, kteří v posteli stráví méně času.

Stravujte se pestře

Významný vliv na naše zdraví má také pestrá strava. Právě ona totiž udržuje v rovnováze naše střeva, ve kterých „sídlí“ až 70% imunitních buněk. Do jídelníčku zařaďte hlavně dostatek ovoce a zeleniny, dobrou službu vám prokáže hlavně brokolice, zelí či mrkev. Vyhněte se naopak nadbytku cukrů a sacharidů, který narušuje střevní mikroflóru.

Hlídejte si pitný režim

Nepodceňujte ani pitný režim, tělo potřebuje dostatek tekutin i nyní, kdy není pocit žízně tak silný, jako v létě. Voda je účinným pomocníkem proti nachlazení, napomáhá totiž posílení imunity a lepšímu fungování organismu. Navíc ho skvěle detoxikuje od odpadních látek. Kromě ní si můžete dopřát také vlažný čaj, ovocné či zeleninové šťávy nebo čím dál oblíbenější smoothie, která si hravě zvládnete vykouzlit v pohodlí svého domova. Třeba za pomoci šikovného kuchyňského vysokootáčkového mixéru RM-1550 od společnosti Orava. Ten se pyšní 1500 W motorem a 30 000 otáčkami za minutu, bez problémů tak zvládá mixování tekutých, měkkých, polotvrdých i mražených potravin, poradí si i s kostkami ledu, ořechy nebo kořením, aniž by se jeho 6-čepelový antikorozní nůž ztupil. S mixérem připravíte také zmrzliny, ovocné dezerty, koktejly nebo dětskou výživu. Výsledkem bude vždy dokonale rozmixovaná pochoutka!

Sdílejte článek

Vložit komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*