de de de


Novinky:

Péče o nohy je v zimě důležitá

Možná nás to ani nenapadne, že v zimě snad ještě více než v létě potřebují naše nohy pravidelnou péči. Celé dny trávíme v často neprodyšných botách, zima a vlhko mohou být pro naše chodidla zbytečným zdrojem problémů.

Denně pod lupou

V létě nosíme otevřené sandále a pantofle a nohy tak mohou volně dýchat, jakmile se ale ochladí, je to přesně naopak. Naše chodidla jsou sice před mrazem a mokrem chráněná teplou obuví a ponožkami, ale zároveň je tak celý den máme uzavřené. Ráno vklouzneme do bot před odchodem do práce, tam se často nepřezujeme a zůstáváme z mnoha důvodů ve stejných botách, odpoledne nás pak čekají nákupy a další povinnosti a boty tak často zujeme až večer. Alespoň jednou týdně bychom si proto měli najít čas na své nohy a důkladnou péči o ně, denně pak na základní omytí mýdlem a teplou vodou a vysušení. Na místě je také rychlá kontrola stavu našich nohou, prstů a chodidel, zda nevznikají puchýře, mozoly, netvoří se místa se ztvrdlou kůží a nehrozí nám plíseň. Každodenní zběžná kontrola nás tak může ochránit před většími problémy a umožní nám rychle reagovat na aktuální stav nohou.

Pro hebká chodidla

Rotační elektronický odstraňovač ztvrdlé kůžePrávě vlhké teplé prostředí bez přístupu vzduchu je skvělým prostředím pro různé zárodky plísní, stejně tak nekvalitní obuv a ponožky z umělých materiálů. Puchýře vznikají nejčastěji při nošení nové, ještě neprošlápnuté obuvi a vyplatí se postižená místa chránit například náplastí nebo speciálními polštářky na puchýře. Ztvrdlá kůže se objevuje nejvíce na patách, ploskách pod prsty a na palcích. Příčinou bývá vysušení pokožky a její následné popraskání, což nás vystavuje riziku kožních problémů a infekci. Pravidelná péče pomůže se ztvrdlé kůže zbavit a svým nohám ulevit. Ideální pro domácí použití je elektrický odstraňovač ztvrdlé kůže Orava, který kůži efektivně a přitom šetrně a bezbolestně odstraní díky rotující hlavě. Ergonomický tvar usnadní držení přístroje při manipulaci a celý proces zrychlí i snadné ovládání. Pro udržení hebkých chodidel bez nepříjemných míst ztvrdlé kůže tak nemusíte každý týden na pedikúru.

Pravidelná péče o nohy vám zajistí bezbolestnou chůzi a zdravé nohy bez problémových a rizikových míst či plísní.

Sdílejte článek

Vložit komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*