de de de


Novinky:

Vlastní obličejová hydratační maska ve 3 snadných krocích

Krásná pokožka je pouze pokožka, která je hydratovaná. Je známo, že člověk potřebuje denně vypít 8 až 12 šálků vody, jenomže k celkové hydrataci to nestačí. Připravili jsme pro vás tip na pleťovou masku, která se postará o hydrataci vaší pokožky z venku.

Někdy máme hektický denní program, který nám nedovoluje dostatečně hydratovat. Tělo má mechanismy, které vyvolávají žízeň, takže nám dá signál, že se máme napít. I naše pokožka nám dá vědět, že je dehydratovaná – začne vypadat šedě, unaveně, podrážděně, šupinatě a drsně.

Dehydratovaná pokožka se může objevit kdykoli během roku. Mohou ji způsobovat vysoké nebo nízké teploty, klimatizace, sauna, cestování a další vlivy našeho životního stylu.

Zmírnit známky dehydratace na kůži i na těle je poměrně snadné. Stačí začít konzumovat více vody a správných živin, které udrží tělo hydratované. Mezi potraviny, které nám takové živiny dodají, patří ovoce a zelenina. Pokožka je odrazem toho, co konzumujeme, takže pokud nedostaneme správné živiny, na kůži se objeví negativní příznaky.

Pečujte o svou pleť

Kromě stravy musíme být také ostražití ohledně režimu péče o pleť. Používání produktů péče o pleť, které obsahují dráždivé složky, může negativně ovlivnit pokožku a zanechat ji podrážděnou. Proto raději hledejte produkty s jemnými ingrediencemi jako aloe vera a antioxidanty. Dalším krokem, který můžete udělat doma, je vytvoření vlastní hydratační masky.

Potřebujete k tomu tři jednoduché ingredience:

  • 3 polévkové lžíce ovesné vločky
  • 2 polévkové lžíce aloe gelu
  • 1 polévková lžíce medu

Všechny ingredience dobře promíchejte v misce. Poté naneste směs na obličej obličejovým štětcem. Nechte působit 20 minut. Ovesné vločky a med jsou známé svými hydratačními vlastnostmi a aloe gel obsahuje složky zjemňující pokožku.

Na závěr obličej důkladně omyjte teplou vodou a ošetřete jemným čisticím prostředkem. Před nanesením hydratačního krému očistěte obličej suchým ručníkem a ujistěte se, že jste odstranili všechny stopy masky.

Pleťová maska je snadný a rychlý způsob ošetření pokožky. Po dlouhém dni nebo dokonce po dlouhém týdnu si vaše pokožka přece zaslouží trochu hýčkání.

Sdílejte článek

Vložit komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*