de de de


Novinky:

Zdravá koupel v odrazu barevných paprsků

Pokud zvažujete pořízení masážní vany místo klasické vany do vaší nové nebo zrekonstruované koupelny, měli byste znát nejen detailní popis požadovaného hydromasážního systému, ale také doplňky, kterými lze tento typ vany obohatit a udělat si tak doma domácí lázně plné relaxace. Jedním z doplňků, který má velký přínos pro lidské zdraví je chromoterapie. Tento doplněk používá barvy a světlo, které jsou přínosné pro psychiku a celkové uvolnění po těžkém a náročném dni.

Popis chromoterapie

V masážních vanách se toto světlo nachází většinou v boční části vnitřní strany. Spustí se pomocí tlačítka a následně dojde k celkovému odrazu barevného světla po celé ploše vany. V napuštěné vodě se barvy krásně odráží a působí tak relaxačně. Přechod mezi jednotlivými odstíny je postupný a plynule tak dochází k prolínání mezi různými odstíny a následně pak barvami.

Pokud se vám některá z barev bude líbit a budete si ji chtít stopnout, i taková funkce lze spustit a to pouhým stlačením tlačítka, které zastaví plynulé prolínání barev.

Účinky jednotlivých barev

  • Účinky jednotlivých barev jsou různé a každý odstín působí jinak na lidský organismus.
  • Modrá je vhodná pro uvolnění, meditaci. Zmírní poruchy spánku a pozitivně působí při žaludečních a nervových potížích.
  • Zelená působí proti bolestem srdce, způsobeného stresem a proti neurózám.
  • Oranžová například zabraňuje depresím.
  • V chromoterapii lze vidět i barvy jako je žlutá, fialová, červená apod. Každá barva má pak jiné účinky.
  • S chromoterapii zažijete naprosté uvolnění, které vás bude bavit opakovat.

Doporučená doba užívání

U chromoterapie se doporučuje dodržovat dobu užívání cca 15 minut. Jakmile budete na barevné paprsky zvyklý, můžete dobu prodloužit na 30 minut.

Udělejte z masážní vany jedinečnou oázu klidu a místo, na které se budete již během dne těšit. Může to být rohová i klasická.

zdroj obrázku: pixabay.com

Sdílejte článek

Vložit komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*