de de de


Novinky:
Home » Auto » Auta na solární pohon jsou hudbou budoucnosti

Auta na solární pohon jsou hudbou budoucnosti

Automobilky byly vždy segmentem, který z pohledu vývoje technologií v žádném případě nezahálel. Už dnes mezi námi jezdí vozy poháněné elektrickou energií a na spoustě míst můžete vidět nabíjecí stanice pro elektromobily. Není se tedy čemu divit, že výrobci automobilů koketují s další myšlenkou, kterou je solární pohon. Ten mimochodem v určité míře už existuje.

Slunce jako zdroj energie

Pomalu se začínají objevovat nejrůznější prototypy vozidel na solární pohon. Pokud si takový vůz nedokážete představit, není to nic složitého. Podoba vozu je víceméně klasická. Hlavní rozdíl je v tom, že kapota a střecha jsou pokryty solárními panely. Ty jsou navíc opatřeny speciální tvrzenou vrstvou, aby nedošlo během provozu k jejich poškození.

Je třeba zmínit, že takové pokusy aut na solární pohon se samozřejmě týkají elektromobilů. To znamená aut poháněných energií z baterie. Během těchto testů bylo zjištěno, že za ideálních podmínek může být dojezd díky slunci kolem deseti tisíc kilometrů za rok. Hodně se to pochopitelně odvíjí od konkrétní lokality a počtu slunných dnů. Pokud ale jezdíte do práce krátkou trasu, možná byste ani nemuseli nabíjet elektromobil. Slunce by se o to postaralo za vás.

tesla

Výkon nemusí zaostávat

Auta na solární pohon, to není vůbec žádné sci-fi, nýbrž blízká budoucnost. To si buďte jisti. Spolehnout se zároveň můžete na to, že takové vozy nebudou o cokoliv ochuzeny oproti klasickým benzínovým motorům. To znamená, že budou disponovat vysokým výkonem, krátkým zrychlením z nuly na sto kilometrů v hodině a podobně. Elektromobily tohoto typu pochopitelně budou disponovat i rychlonabíječkou, takže i kdyby nesvítilo slunce, vůz nabijete během pár desítek minut a můžete vyrazit na výlet.

Takže, nezbývá než čekat, jakým směrem se bude vývoj automobilů na solní pohon vyvíjet. Je jisté, že ještě hodně dlouhou dobu půjde o nákladnou zábavu.

Sdílejte článek

Vložit komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*