de de de


Novinky:
Home » Auto » Jak snížit hluk zvenčí v automobilu?
Jak snížit hluk zvenčí v automobilu?

Jak snížit hluk zvenčí v automobilu?

Pokud bydlíte ve městě nebo v jiných rušných oblastech, spousta hluku pronikajícího do vašeho vozu bude pocházet z okolního provozu. Jak v automobilu účinně snížit hluk zvenčí?

Pokud byste ve svém voze rádi potlačili hluk vznikající v důsledku ostatních účastníků provozu a jiných provozních faktorů, bude třeba se zaměřit na odhlučnění dveří a střechy. Nebavíme se teď o hluku od vozovky (pneumatik), protože se jedná o samostatnou kategorii.

Střecha a dveře automobilu jsou poměrně velkými elementy, přes které prochází spousta okolního rámusu. Jejich kvalitní odhlučnění proto vyžaduje velké množství materiálu, jenž je aplikován ve více vrstvách, přičemž aplikovat by jej měli pouze zkušení technici.

Odhlučnění střechy

Například ti z naší dílny 2din.cz, kteří střechu vašeho vozu odhluční dvěma vrstvami materiálujednou antivibrační a jednou akustickou. Nejdříve aplikují antivibrační vrstvu, pro kterou používají materiály značky STP. První vrstva se lepí na střechu z toho důvodu, aby se zabránilo rezonancím velké plochy tenkého plechu střechy. Prostřednictvím alu-butylového materiálu se střecha zpevní a za deště nebo při kroucení se karoserie nebude docházet k šíření hluku plechu.

Druhá, akustická vrstva se lepí na tu první a slouží k potlačení již vzniklého hluku. Díky otevřené struktuře materiálu, který vypadá jako pěna o tloušťce 10 mm, se hluk rozštěpí a již nemá tendenci odrážet se od hladkého povrchu kovu.

Odhlučnění dveří

V rámci odhlučnění dveří se pak v drtivé většině případů používají vrstvy třidvě vrstvy antivibračního materiálu (jedna pro vnější a jedna pro vnitřní část dveří) a akustická pěna pro tapec.

I zde je účelem antivibračního materiálu redukce vibrací plechu auta. Stejně tak i v případě dveří brání akustická pěna již vzniklému hluku v dalším šíření. Odhlučnění dveří však neslouží pouze pro redukci hluku, ale také ke zlepšení zvukového projevu reproduktorů, jehož kvalita se při správném provedení znatelně zvedne.

Odhlučnění střechy a dveří vozu se obvykle neprovádí samostatně, nýbrž jako součást kompletního odhlučnění automobilu.

Hluk pocházející zvenčí je sice téma samo o sobě, ale lidé si obvykle stěžují primárně na hluk od pneumatik, zatímco střecha spolu se dveřmi jsou odhlučňovány dodatečně v rámci snahy o ještě účinnější minimalizaci hluku ve voze.

Proč právě STP?

STP je předním výrobcem odhlučňovacích materiálů té nejvyšší kvality, s nimiž jsou spokojení jak naši zákazníci, tak naši technici. Značka působí na trhu již od roku 1996, přičemž tyto materiály nejen vyrábí, ale také sama vyvíjí. Pokud hledáte kvalitní odhlučňovací materiály vyvinuté v souladu s nejnovějšími poznatky z akustiky, pak jste u STP na správné adrese.

Sdílejte článek

Vložit komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*