de de de


Novinky:

Jaké jsou nejkrásnější pláže světa?

Povalování se na pláži, pohybové aktivity na pláži, relaxace na pláži a mnohé další činnosti. To je sen spousty cestovatelů vyrážejících do nejrůznějších částí světa. Pláže jsou zkrátka velkým lákadlem pravděpodobně pro všechny, kdo si chtějí užít náležitého odpočinku a nabrat síly do dalších dnů.

Tato místa jsou obvykle spojena s překrásnými scenériemi, mořem, vlnami, písečnými plážemi a dech beroucí atmosférou. Je však pravdou, že některé pláže světa jsou nic neříkající a obyčejné, kdežto jiné ve vás zanechají bezpočet vzpomínek a nabídnou vám něco více. A právě na takové světové pláže se zaměříme. V tomto článku vám postupně představíme ty nejkrásnější pláže světa.

Pláže, jež vás doslova ohromí

S naprostou jistotou lze tvrdit, že nejkrásnější pláže se nachází v podstatě po celém světě. Dokazuje to například Francouzská Polynésie. Pokud v této oblasti chcete odpočívat na pláži s překrásným růžovoučkým pískem, budete muset navštívit ostrov Tikehau.

Při cestě na Panenské ostrovy dejte naopak přednost Trunk Bay, což je překrásná zátoka, kde se nejenom příjemně vykoupete, ale pořídíte si doslova úchvatné fotografické snímky tamního prostředí a přírodních scenérií.

Mezi nejkrásnější pláže světa patří bezpochyby pláž Orient Bay Beach nacházející se na Svatém Martinu. Dlouhé a široké pláže tohoto typu v kombinaci s jasně modrým mořem ve vás zanechají jen ty nejlepší vzpomínky z  dovolené.

Pokud se vysloví pojem pláž, v žádném případě byste neměli opomíjet ani na Jamajku, která je doslova synonymem relaxace. Právě v této destinaci se nachází až šest kilometrů dlouhé pobřeží označované jako Treasure Beach. Několik dokonalých zátok přístupných široké veřejnosti, kde výraz exotika bude nabývat toho opravdového významu.

Pro milovníky surfování a vodních aktivit bude připadat v úvahu pláž Sunset Beach nacházející se na Hawaii. Moře jako zrcadlo a vlny, které jinde nenajdete. I tak může vypadat sportovně strávená dovolená v tom patřičném stylu. Na Hawaii ostatně najdete i přemíru dalších pláží, jež stojí za návštěvu.

  • Honopu Beach
  • Honokalani Beach

12019 / Pixabay

A kdyby vám tohle všechno bylo málo, co byste řekli na to, vyrazit do Aruba, kde je Palm Beach? Věhlasný název pláže, kde jednoznačně vzkvétá luxus a spousta možností vyžití. Mezi ty opravdu oblíbené činnosti patří rozhodně parasailing.

Jestliže pro vás exotická dovolená znamená spojení bílého práškového písku a smaragdových mořských lagun, pak by vaše kroky při exotické dovolené měly směřovat na ostrov Bora Bora, a to konkrétně na Matira Beach.

A půvabnou třešničkou na závěr bude jedna z nejkrásnějších pláží Karibiku nacházející se v proslulém Portoriku. Právě zde se rozprostírá Blue Beach, jejíž název vzešel z krásné průzračné vody modrého zabarvení.

Ohodnoťte článek

Sdílejte článek

Vložit komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*