de de de


Novinky:

Začnete plánovat dovolenou na rok 2020

Baví vás cestování a objevováno nových míst? Pak je nejvyšší čas, pustit se do plánování letošní dovolené. Právě v roce 2020 máte možnost poznat další ojedinělé destinace světa, mezi nimiž nemusí být jen krásná zákoutí České republiky. A to se týká jak letní, tak zimní dovolené. V našich následujících atraktivních tipech se zaměříme na opravdovou všehochuť.

Začněte blízkými sousedy

Jestliže vás to primárně táhne za hranice České republiky, bude volba naprosto jasná. Vyrazte k severním sousedům, tedy do Polska. Tato země je z pohledu cestovatelů celkem dost opomíjená a podceňovaná. Přitom toho nabízí více než dost.

Je jedno, zda dáváte přednost městům a jedinečné architektuře nebo lesům a přírodě. Každý si v tomto směru přijde na své. Typickým příkladem je Krakov, nebo zamiřte rovnou k Baltskému moři. Ideální cílovou destinací se vám stane přístavní město Gdaňsk.

polsko

Patříte-li k opravdovým dobrodruhům, pak by ve vašem itineráři nemělo chybět ani Rumunsko. To se v poslední době stává čím dál oblíbenější zemí. A není to jenom kvůli hlavní metropoli zvané Bukurešť. Čeští cestovatelé se zaměřují primárně na poznávání nedotčené přírody. Jedny z nejmalebnějších silnic na světě jsou k vidění v rámci Transfagarasan.

Líbezná pachuť exotiky

Když vám proudí cestovatelská chuť v krvi, jenom stěží si poručíte. Proto zmíníme i vzdálenější tipy na nezapomenutelnou dovolenou. Jedním z nich je Jordánsko, které je takovým pomyslným novodobým divem světa. Kromě Mrtvého moře zde můžete objevovat slavnou poušť Wadi Rum. A třeba Ammán je naprostým skvostem z pohledu jedinečné architektury a osobité atmosféry.

Do popředí zájmu mnohých turistů se v roce 2020 dostává také Omán. Jde o muslimskou zemi doprovázenou vysokou mírou bezpečnosti. Hlavním městem je Muscat, ale využít můžete i ta menší, kde si dopřejete pestré nabídky hotelových resortů, teplého moře, pouště a hustých lesů.

V žebříčku exotických cílů si své místo najde také ostrov situovaný v Karibském moři, jehož název je Aruba. Toto místo je jako stvořené pro milovníky tropické exotiky, jíž tvoří blankytné moře, pláže a jedinečná atmosféra hlavního města San Nicolas.

Na Českou republiku rozhodně neopomínejte

A pokud toho nebudete mít v roce 2020 stále dost, naplánujte si také nějakou dovolenou v České republice. V rámci zajímavých lokalit pochopitelně nesmíme zapomínat ani na naši matičku zemi. Jasnou výzvou jsou například Beskydy, Jižní Morava, Jižní Čechy a Šumava. Kdo by ostatně odolal plavbě po Lipně nebo známé rozhledně Špičák?

Jak můžete vidět, při plánování dovolené v roce 2020 si na své přijde opravdu kdokoliv, kdo dává přednost zajímavým místům, touží po odpočinku a objevování. Většina těchto českých i zahraničních míst už se dnes pojí i s přijatelnou cenovou dostupností.

Sdílejte článek

Vložit komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*