de de de


Novinky:

Byt, nebo rodinný dům – kde se bude bydlet lépe?

Zatímco někteří vidí budoucnost svojí rodiny v obrovském domě se zahradou, jiní zase nedají dopustit na komfort bydlení v bytě. Je tedy lepší koupit dům, nebo byt? Pokud chcete investovat do nemovitosti, jistě tuto otázku řešíte i vy. Každé bydlení má svoje výhody a nevýhody. Záleží jenom na vás, vašem životním stylu a samozřejmě také obnosu, který budete chtít do nového bydlení investovat.

Bydlení bez starostí

Je nade vší pochybnost, že zatímco mladí lidé vyhledávají ruch velkoměsta, lidé s rodinami či starší občané jsou celkově spokojenější na vesnici či na předměstí. Ať už se však nacházíte v jakékoliv životní situaci, musíte si zodpovědět základní otázky. Co vlastně od bydlení očekáváte? Jaká je vaše finanční situace? Budete raději v centru dění, nebo si od města rádi odpočinete na velké zahradě u domu? Jestliže vás nebaví sekání trávy, provádění pravidelných údržeb a mnohem více vám vyhovuje městský život, potom je pro vás byt to pravé bydlení. Byty sice disponují menšími prostory a jen velmi zřídka narazíte na některý s předzahrádkou, absenci zahrady však lze zmírnit balkonem či terasou. Velkou výhodou bydlení ve městě v bytě je ušetřený čas, který jinak strávíte dojížděním – ať už za prací, či za zábavou. Také pro rodiny s dětmi jsou školky, školy a kroužky ve městě mnohem dostupnější. Ne vždy však byt znamená ušetřené peníze! Byty ve větších městech mohou být mnohem dražší než rodinný dům na periferii.

Prostor pro spokojenou rodinu

Jestliže jste dospěli k rozhodnutí, že město k životu nepotřebujete a raději dáte přednost zdravému bydlení v přírodě, potom je pro vás ideální rodinný dům. Je však otázkou, zda koupit, nebo raději stavět. Zatímco u kupovaných domů je riziko, že vám vše nebude vyhovovat a budete je muset přestavět, u rodinných domů na klíč dostanete bydlení přesně podle vašich představ. Sami se pak můžete rozhodnout, zda investovat do nízkoenergetického domu, který vám ušetří mnoho peněz za energie, nebo jít do dřevostavby či bungalovu. Velkou výhodou je také možnost zahrady, bazénu, místa na grilování nebo na dětské pískoviště či houpačku.

A jak vidíte svoje bydlení vy?

Byt, nebo rodinný dům – kde se bude bydlet lépe?
Ohodnoťte článek
Sdílejte článek

Vložit komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*